Jadzia Pętelka

Viva Brasil! w Galerii Bronowice

📅 sobota 09.08.2014
Viva Brasil! w Galerii Bronowice

Na niezwykłe show grupa UNICAR, pod przewodnictwem prekursora capoeira w Polsce – Adama Faby, zaprasza w godzinach 12-16.00.

W trakcie sobotnich pokazów wojownicy i tancerze ze szkoły UNICAR Capoeira Kraków zabiorą widzów w podróż do… Brazylii. Będzie to okazja, by poznać wywodzącą się z kultury afrykańskiej, a przybyłą do brazylijskich miast wraz z niewolnikami capoeirę, uważaną za najpiękniejszą ze sztuk walki i najniebezpieczniejszy z tańców oraz maculele – rytualny taniec z kijami.

Niezwykła energia zawodników, ich zwinność i waleczność oraz taneczne ruchy zgrane z żywą muzyką tradycyjnych pieśni i instrumentów, powinny nie tylko zachęcić do zatrzymania się na chwilę, ale i wypróbowania własnych sił. Każdy chętny, bez względu na wiek i umiejętności, będzie miał okazję nauczyć się podstawowych ruchów capoeiry i rozpocząć swoistą grę kopnięć, uników i przejść oraz zatańczyć maculele, odgrywając na przemian formy ataku i obrony przy użyciu kijów.

Pokazy i warsztaty pod przewodnictwem contra mestre Sem Memoria – Adama Faby, odbędą się 9 sierpnia w godz. 12-16:00 w Galerii Bronowice, Kraków, ul. Stawowa 61.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!