V Rodzinne Grzybobranie w Kaletach

📅 sobota 05.09.2015 do niedziela 06.09.2015
V Rodzinne Grzybobranie w Kaletach

V Rodzinne Grzybobranie odbędzie się w dniach 5 i 6 września 2015 w sobotę i niedzielę w uroczych zakątkach dzielnicy Truszczyca. Chcemy aby było smacznie, ekologicznie, sportowo i kulturalnie…. Tak będzie. Będziemy łowić ryby, będziemy je zbierać, będziemy je jeść i będziemy z nimi biegać:-)

Co nas czeka:
– Karpiowóz i jego program promujący wiedzę o rybach:
1. Pokaz filetowania karpi i przygotowywania filetów bez ości. Degustacja "chipsów" z karpia
2. Konkurs rysunkowy dla dzieci pt. "Nasze ryby i grzyby"
3. Konkurs wiedzy o rybach dla dzieci i dorosłych z nagrodami (gadżety Pana Karpia). Każdy uczestnik otrzyma kupon o unikalnym numerze, który będzie brał udział w późniejszym losowaniu książek)
– Koło Łowieckie Kania i degustacja potraw z dziczyzny
– bieg o Zloty Grzyb
– połów grzybów na wodzie o Puchar Burmistrza Miasta
– konkurs wiedzy o grzybach
– konkurs na największą ilość grzybów, na największy okaz,
– warsztaty wikliniarskie,
– stanowisko Nadleśnictwa Świerklaniec z grami i zabawami dla dzieci
– gawęda leśnika i wystawa zwierząt leśnych,
– pokazowy ul dla dzieci i prelekcja pszczelarza połączona z degustacja miodów smakowych
– prelekcja i wystawa Grzybów Justyna Kołka,
– i… TEATR – Teatr po Pracy ze spektaklem "misja.kobieta"

A to tylko niektóre z wydarzeń, które stowarzyszenie Nasze Kalety przygotowuje na V Rodzinne Grzybobranie.

Współorganizatorem imprezy jest Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury i Nadleśnictwo Świerklaniec.

Więcej informacji oraz regulamin Grzybobrania oraz Biegu o Zloty Grzyb na stronie Stowarzyszenia: www.naszekalety.eu

Zapraszamy do udziału 🙂