Urodziny Pana Brzechwy

Klub Kultury „Łokietek” i Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
📅 niedziela 17.06.2018
Urodziny Pana Brzechwy

Któż nie zna „Kaczki-dziwaczki”, wiersza o wyspach, których nie ma, czy przygód niezwykłego profesora, Pana Kleksa? Utwory Jana Brzechwy towarzyszą wielu pokoleniom – uczą, bawią i kształtują wrażliwość na piękno świata, a dodatkowo pobudzają wyobraźnię.

W tym roku przypada 120 rocznica urodzin bajkopisarza. Z tej okazji zapraszamy na rodzinne warsztaty „Akademia Pana Brzechwy” i do udziału w konkursie literacko-ilustracyjnym „Być jak Brzechwa”.

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego

Partnerzy: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Fundacja Naturalnie Edukacyjna
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Akademia Pana Brzechwy

Warsztaty rodzinne

Nasze niezwykłe warsztaty rozpoczniemy od stworzenia wielkiej mapy życia przyjaciela dzieci, czyli Pana Jana, a ona poprowadzi nas do świata pełnego niespodzianek, tajemniczych postaci, zaskakujących zagadek. W naszej Akademii wszystko jest na opak – rzeźby ożywają, zwierzęta rozmawiają a dorośli rozśmieszają. Nie będziemy się uczyć, choć czekają nas niezwykłe lekcje globusologii, zwierzakologii i wierszologii. Ponadczasowym tekstom Jana Brzechwy towarzyszyć będzie śmiech i zabawa!

Bezpłatne warsztaty odbędą się:

17 czerwca, godz. 10.30
Klub Kultury „Łokietek”, ul. Wł. Łokietka 267
Szczegóły: www.lokietek.dworek.eu

17 czerwca, godz. 16.00
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2
Szczegóły: www.dworek.eu

23 czerwca, godz. 11.00
Klub Kultury „Chełm”, ul. Chełmska 16
Szczegóły: www.chelm.dworek.eu

24 czerwca, godz. 16.00
Klub Kultury „Paleta”, ul. Wrocławska 91
Szczegóły: www.paleta.dworek.eu

Być jak Brzechwa

Konkurs na napisanie i zilustrowanie bajki

Dzieci uwielbiają bajki i również same chętnie tworzą fantazyjne opowieści. To okazja do przeżycia niezapomnianych rodzinnych chwil w świecie nieskrępowanej wyobraźni! Chcemy Was do tego zachęcić. Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i rodzicom rozwijania talentu literackiego, wrażliwości artystycznej oraz upowszechnianie twórczości Jana Brzechwy. Zadaniem uczestników jest stworzenie i zilustrowanie bajki, której bohaterami staną się postaci z utworów Jana Brzechwy, bądź sam autor.

Weźcie do ręki bajki, wybierzcie ulubiony utwór i… pozwólcie ponieść się fantazji! Czy stonoga nadal walczy ze swoimi plączącymi się nogami? Jak potoczyły się losy lisa Witalisa? Czy Pan Kleks przeżył nową przygodę? A może Pan Brzechwa napisze nową bajkę? Losy wszystkich bohaterów są teraz w waszych rękach. Długość bajki oraz ilość i technika wykonania ilustracji są dowolne.

Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 10 prac, które zamieszczone zostaną w wydawnictwie pokonkursowym, książeczce „Być jak Brzechwa”. Na laureatów czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas finału projektu we wrześniu.

Czas trwania konkursu 1-30 czerwca 2018r.

Informacje o konkursie wraz z regulaminem dostępne na: www.dworek.eu