Urodzinowy spacer po Placu Wolności

📅 sobota 27.07.2024
🎫 5zł
Urodzinowy spacer po Placu Wolności
Podczas spaceru opowiemy o historii rynku, którego wyznaczenie związane jest z zakładaną na pocz. XIX wieku osadą sukienniczą „Nowe Miasto”. Spacer będzie pretekstem do opowieści m.in. o początkach Łodzi przemysłowej, „pożytecznych obcokrajowcach”, czyli osadnikach – przedsiębiorczych twórcach i pionierach włókiennictwa w mieście nad Łódką. Nie zabraknie też informacji o ważnych wydarzeniach mających miejsce na placu czy osobach, których nazwiska związane są z tym miejscem. Przyjrzymy się zabytkowym obiektom architektonicznym stojącym na placu – również tym, które zniknęły jego powierzchni, a także porozmawiamy o przebudowach i metamorfozach placu z pomnikiem Tadeusza Kościuszki w centrum.

Prowadzenie: Beata Kamińska
Koszt: 5 zł (ulgowy), 7 zł (normalny)
Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00
692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl