Jadzia Pętelka

Uniwersytet dla Dzieci ALMAMER

📅 sobota 21.09.2013
Uniwersytet dla Dzieci ALMAMER

Oferta UdD skierowana jest do dzieci w wieku 8–12 lat. Nasze studia nie trwają 5 lat. Mogą Państwo zapisać dziecko tylko na jeden semestr. Z doświadczenia jednak wiemy, że apetyt na wiedzę wzrasta.

Misja
Wierzymy, że każde dziecko ma talent. Naszą ambicją jest pobudzanie ciekawości świata i chęci zdobywania wiedzy. Nie stawiamy ocen i nie pytamy. To dzieci zadają pytania. Nasze zajęcia pomagają młodym studentom wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną – odkryć to, co ich interesuje i w czym są po prostu dobrzy.
Zakres tematów
Nasi studenci poznają wiedzę m.in. z zakresu medycyny, turystyki, ekonomii, techniki kultury i sztuki. Młodzi zdobywcy wiedzy poznają m.in. kraje i kultury świata, jak powstają piosenki i co kryje ludzkie ciało. Nie zabraknie też ekonomii. Dzieci dowiedzą się m.in. jak podróżują cukierki oraz jak w przyszłości zostać przedsiębiorcą.

Zajęcia podstawowe
Tak jak poprzednio, dzieci będą poznawały wiedzę z zakresu medycyny, turystyki, ekonomii, techniki i informatyki, kultury i sztuki. Zajęcia podstawowe będą organizowane co dwa tygodnie, począwszy od 12 października (5 października zainaugurujemy rok akademicki).
W semestrze odbędzie się 27 godzin zajęć (jedne zajęcia trwają 3 godziny lekcyjne).

Język angielski
Zajęcia te tematycznie będą związane zajęciami w języku polskim z poprzedniego tygodnia. Czyli np., zajęcia „Przedsiębiorczość i giełda” będą poprzedzały zajęcia, na których nasi studenci poznają podstawowe sformułowania i zwroty, związane z tym tematem. Jest to propozycja dla dzieci o różnym zaawansowaniu znajomości języka angielskiego. Na zasadzie zabawy, dialogów, filmików czy scenek sytuacyjnych, studenci opanują wyrażenia, których nie nauczą się w szkole podstawowej.
W semestrze odbędzie się 16 godzin lekcyjnych języka angielskiego (jedne zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne)

Koszty zajęć
Zajęcia podstawowe:
Oplata za 1 semestr zajęć na UdD ALMAMER wynosi 250 zł

Język angielski:
Opłata za semestr zajęć – 96 zł dla studentów UdD (6 zł/45 min.), dla pozostałych dzieci 192 zł (12zł/45 min.)

Zgłoszenia
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: dzieci@almamer.pl. Formularz znajduje się na stronie www.dzieci.almamer.pl.
Zapraszamy też Państwa osobiście, pok. 138a (I piętro) od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00.
Kontakt telefoniczny: (22) 321 85 71

Zapraszamy na Dzień Otwarty 21 września, godz. 10.00.

Zapisy na dzień otwarty: cpk@almamer.pl

Strona wydarzenia: http://www.dzieci.almamer.pl/
Nazwa organizatora: ALMAMER Szkoła Wyższa