Weleda

Uczniowie uczą się gotować w Akademii Młodego Kucharza

📅 niedziela 28.10.2012
Uczniowie uczą się gotować w Akademii Młodego Kucharza

Zapraszamy dzieci na zajęcia do kolorowej i bezpiecznej kuchni, w której samodzielnie skomponują pyszną i zdrową potrawę, będą rozpoznawać smaki, zapachy, nauczą się zdrowego żywienia…
Akademia Młodego Kucharza to wyjątkowa szkoła gotowania – miejsce kolorowe i bezpieczne, w którym dzieci i młodzież podczas zajęć edukacyjnych tworzą własne potrawy oraz poznają nowe smaki i zapachy. Ponadto rozwijają swoje umiejętności kulinarne, uczą się higieny i bezpieczeństwa w kuchni, a przede wszystkim urozmaiconego i zdrowego odżywiania. Podczas naszych zajęć nawet największe „niejadki” dobrze się bawią przygotowując kolorowe i zdrowe potrawy, które później, ku zdziwieniu rodziców, z chęcią pałaszują.

Jak wyglądają zajęcia w naszej szkole gotowania?
Każde cotygodniowe zajęcia to dla dzieci nowa przygoda. Miesięczne programy tematyczne uwzględniają pory roku i różnego rodzaju święta.
• Zajęcia rozpoczynają się od umycia rąk i założenia fartuszków.
• Następnie dzieci pod okiem prowadzących przygotowują samodzielnie zdrowe i pożywne potrawy, a kucharz przeplata zajęcia licznymi ciekawostkami na temat zdrowia i poszczególnych składników.
• Stopień trudności każdej potrawy dostosowany jest do umiejętności i wieku danej grupy.
• Dzieci gotują ze świeżych, pełnowartościowych składników, o które zawsze dbamy w Akademii Młodego Kucharza.
• Pod koniec zajęć przychodzi czas na to, aby wspólnie usiąść przy eleganckim stole i rozpocząć „wielką ucztę” , podczas której dzieci zajadają wszystko to, co wcześniej same przygotowały.

Na zajęciach w Akademii Młodego Kucharza każde dziecko:
• dowie się, jak zdrowo się odżywiać,
• nauczy się dobrych manier i reguł savoir-vivre’u,
• pozna zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni,
• będzie kreatywnie myśleć i ćwiczyć wyobraźnię,
• nabierze odwagi i pewności siebie, pracując samodzielnie i w zespole,
• „odwiedzi” kraje całego świata oraz pozna ich kulinarne tradycje i zwyczaje,
• rozszerzy swoje wiadomości z matematyki, historii, geografii i paru innych dziedzin,
• będzie eksperymentować, uczyć się interpretować przepisy, ale też odchodzić od nich i tworzyć własne kompozycje smakowe.

Zapraszamy do naszej wyjątkowej, pełnej kulinarnych przygód szkoły gotowania.

Najbliższe zajęcia w grupie wiekowej 7-12 lat odbędą się w niedzielę 28.10.2012 w godz. 15:00-16:30.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rezerwację telefonicznie pod numerem 728 328 503 lub przez stronę internetową http://www.akademiamlodegokucharza.pl/zgloszenie-na-zajecia.html

Promocyjna cena zajęć trwających 2 godziny lekcyjne dla Czytelników portalu MiastoDzieci.pl wynosi 48 zł i obejmuje także zakup wszystkich niezbędnych do gotowania składników.
W momencie rezerwacji miejsca prosimy o powołanie się na portal MiastoDzieci.pl

Lokalizacja:
Akademia Młodego Kucharz