Twórca Brazylijskich Szkół Piłkarskich w Polsce

📅 niedziela 28.08.2011
Twórca Brazylijskich Szkół Piłkarskich w Polsce

To pierwsza wizyta pomysłodawcy Socatots w Polsce. Simon D. Clifford zaprezentuje podczas Targów Moje Dziecko swój autorski, znany na całym świecie, program treningowy dla najmłodszych. Szkółki Socatots prowadzą zajęcia ogólnorozwojowe inspirowane piłką nożną dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Formuła polega na wykonywaniu przez maluchy i ich rodziców gier i ćwiczeń ze specjalnie zaprojektowanymi przyrządami. Zajęcia Piłkarskich Maluszków prowadzone są w pięciu grupach wiekowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Na świecie z zajęć korzysta ponad 2 miliony dzieci i rodziców w 55 krajach. Do grona SOCATOTS należy m.in. Kai Rooney, syn piłkarza Manchesteru United Wayne`a Rooneya. Wychowankiem szkoły Clifforda jest m.in. mistrz świata w piłkarskim freestyle`u John Farnworth. W Polsce trenują pociechy m.in. byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej Pawła Skrzypka oraz obecnego piłkarza Pogoni Szczecin, Bartosza Ławy.

Szkoły SOCATOTS stają się w Polsce coraz popularniejsze. Obecnie w ośmiu naszych szkołach trenuje już ponad tysiąc maluchów. Od dwóch lat promujemy SOCATOTS jako pomysł zarówno na aktywny czas wolny z dziećmi przyczyniający się też do ich prawidłowego rozwoju, jak również jako rodzinny biznes. Jesteśmy przekonani, że wizyta Simona D. Clifforda jeszcze bardziej wspomoże rozwój Socatots” – mówi Przemysław Olewnik, prezes Socatots Polska.

Simon D. Clifford jest twórcą programu Brazilian Soccer Schools (BSS). To jedna z najpopularniejszych piłkarskich metod treningowych, która koncentruje się na bezpośrednim, częstym kontakcie z piłką. Metoda ta wywodzi się z brazylijskiego Futebol de Salão czyli gry w piłkę na sali, z której wywodzi się większość gwiazd piłkarskich tego kraju. SOCATOTS wspierają gwiazdy światowego futbolu jak Socrates, były kapitan reprezentacji Brazylii, Roberto Carlos, Ronaldo, Robinho czy Carlos Alberto.

W 2001 roku Clifford wykorzystał podstawy treningu BSS do stworzenia programu dla dzieci w wieku przedszkolnym. SOCATOTS to unikalny zestaw ćwiczeń z piłką rozwijających motorykę, równowagę, umiejętność przebywania w grupie i pewność siebie. SOCATOTS to jedyny długoterminowy program, w którym uczestniczyć mogą maluchy już od 6. miesiąca życia przy czynnym udziale rodziców.

Pokaz Piłkarskich Maluszków SOCATOTS będzie można zobaczyć na stoisku firmy podczas warszawskich Targów Moje Dziecko w ostatni weekend sierpnia. Simon D. Clifford podczas swojej wizyty w Polsce spotka się również z przedstawicielami władz polskiej piłki nożnej.

Więcej informacji o Targach Moje Dziecko…