Królik i Misia

Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy

14.30. – 15.15. Propabanda – folk kapela

15.15. – 16.00. Rokiczanka – zespół folklorystyczny,
16.00. – 16.30. Horodyszcze widowisko muz. – choreograficzne pt. "Święto Młodej Brzozy" i występ Białoruskiego zespołu Mietlica
PARK BRÓDNOWSKI – 3.06.2012 R.
12.00 – Uroczyste rozpoczęcie imprezy (salut artyleryjski na cześć mieszkańców Targówka, prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych.
13.15 – Turniej łuczniczy
13.15 – Pokazy tańca dworskiego – taneczne Grup Rekonstrukcji Historycznej (Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba – Gratia Iuvenis i Bractwa Rycerskiego Zamku w Szydłowie)
13.45 – Turniej szabli polskiej XVII w.
14.30. – 15.15. Propabanda – folk kapela
15.15. – 16.00. Rokiczanka – zespół folklorystyczny,
16.00. – 16.30. Horodyszcze widowisko muz. – choreograficzne pt. "Święto Młodej Brzozy" i występ Białoruskiego zespołu Miatlica
17.00 – Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii. Konny oddział Ułanów 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im płk. Bolesława Mościckiego – „Lisowczycy – najlepsza jazda Europy".
17.30 – Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba – „Piechota polska i cudzoziemska w czasach Wazów".
18.00 – I Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów – „Husaria i pancerni w wojnach tureckich za Jana III Sobieskiego".
18.30 – Najemna Rota Strzelcza – „Artyleria Rzeczpospolitej w XVII w."
19.00 – Wspólna super salwa artyleryjsko-muszkieterska ze wszystkich luf i wręczenie nagród.
2. Tajemnice Średniowiecznej Alchemii – warsztaty i doświadczenia
(niewidzialne szkło, znikająca moneta, bańki z suchego lodu (mleczne bańki), chmura
w butelce, jajko i balon w butelce, szaszłyki z balonów, kolorowe wulkany, rakieta
z etanolu, Dżin w butelce, silnik jednopolowy, strzelające pojemniki, pompka z butelki,
pożeracz styropianu, kartezjański nurek, chemiczny ogród).
3. Zielarski tor przeszkód (zabawa z nagrodami w rozpoznawanie niektórych ziół,
rozpoznawanie roślin objętych ochroną gatunkow, wiedzą z zakresu zastosowania ziół).
4. Studio portretu
5. Animacje plastyczno-manualne
6. Robotyka (składanie robotów, programowanie i symulacja walk sumo)
7. Klub Małego Einsteina – doświadczenia i obserwacje biologiczno-chemiczne
8. Wojownicy różnych kultur – warsztaty międzykulturowe
9. Malowanie buziek, charakteryzacja, stylizacja
10. "Mural"/płótno na wyspie – rycerz malowany

Park Bródnowski 3 czerwca 11:30 – 20:00 WSTĘP WOLNY

PROGRAM XVII WARSZAWSKIEGO TURNIEJU RYCERSKIEGO O SZABLĘ KRÓLA ZYGMUNTA III WAZY – BRÓDNO 2012.

11.30 – Praska Orkiestra Dęta DK ŚWIT (marsze wojskowe).

I. BLOK TURNIEJOWY

12.30 – Turniej rycerski walki mieczem XIV – XV w.

II. BLOK MUZYCZNY „MUZYKA ŹRÓDEŁ".

Koncert muzyki etnicznej

III. BLOK HISTORYCZNY PT. WIELKIE WIKTORIE POLSKIE DOBY SARMATYZMU (XVII W.)

16.30 – Bractwo Rycerskie Zamku w Szydłowie – „Szlachta pospolitego ruszenia w dobie powstań kozackich – Beresteczko 1651 r".

IV. BLOK RZEMIOSŁ DAWNYCH I ARCHEOLOGII DOŚWIADCZALNEJ (WARSZTATY I POKAZY).

(ok. 50 kramów prezentujących m.in. prasłowiańską osadę, hutę pradziejową, kowala płatnerza, obróbkę żelaza, kaletnictwo pradziejowe, biżuterię i gry historyczne, zioła, medaliony, amulety runiczne, mydła saraceńskie, broń średniowieczną, wyrób świec, linoryt, garncarstwo, mennicę średniowieczną, wyrób papieru, ozdoby z bursztynu, ceramiki, filcu i żywicy, malowanie na jedwabiu, warsztaty wikliniarskie i garncarskie, rogownictwo, malowane pierniki, dekoracje z suchych zbóż, lnu i traw i wiele innych…)

V. ATRAKCJE DLA DZIECI.

1. Gry i Zabawy Rycersko-Plebejskie