Akademia tańca

30.04.14, środa
godz. 17.30 – 19.00

Tkalnia barw – Odzież
Warsztaty artystyczne dla dorosłych i młodzieży od 11 r.ż.

Prowadząca: Monika Urbańska
Miejsce: sala edukacyjna
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Wstęp: 15 zł od osoby

Zapisy: pod nr. tel. 42 254 90 40 lub mailem m.urbanska@muzeum-lodz.pl

Warsztaty artystyczne to cykl zajęć poświęconych tkaninie dekoracyjnej i użytkowej. Ze względu na zbiory, ekspozycje muzealne oraz dawny charakter działalności Izraela Poznańskiego, pragniemy poszerzyć zakres warsztatów o aspekt historyczny, którego właściwą formą będzie krótkie zwiedzanie wybranych wnętrz pałacowych, pod kątem działalności samej fabryki oraz wykorzystaniu tkaniny jako materiału dekoracyjnego we wnętrzach oraz w ubiorze.
Warsztaty w części teoretycznej poświęcone tendencjom w modzie w XIX, XX i XXI wieku. Wykazanie głównych nurtów na przykładzie zbiorów muzealnych. Część praktyczna dotyczyć będzie przerabiania odzieży wykorzystując techniki farbowania, ozdabiania aplikacjami i wzorami inspirując się wybranymi przykładami mody XIX- wiecznej.

Półtoragodzinne warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Bilet należy zakupić 2 dni przed terminem zajęć.
Materiały są zapewnione, jedynym wymogiem jest przyniesienie ze sobą fragmentu stroju-może to być spódnica, koszula itp.

Zapraszamy dorosłych i młodzież od 11 roku życia.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres m.urbanska@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40.