Spektakl przybliża małemu widzowi otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwala ciągle zaskakiwać widza. Wykorzystanie motywów muzycznych: kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody podkreśla zmieniającą się poetykę przedstawienia.
Przedstawienie oparte na wierszach J. Tuwima (”Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”, „Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”).
Postacie: Pan Maluśkiewicz, Pan Hilary, Listonosz, Pan Kapitan, Kasjer, wieloryb, małpa, żyrafa, papuga, kogut, pająk, motyle.
Czas trwania spektaklu: 60 minut
O!Teatr to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Fakt, że wywodzimy się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego wpłynął na wypracowanie własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm naszych przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych.
INTERAKCJA! Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągamy małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Nie jest on tylko biernym obserwatorem, razem z nami wpływa na losy bohaterów spektakli. Każda interakcja ma sens i cel. Często opiera się na ćwiczeniach aktorskich, które uczą dzieci kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia.
IMPROWIZACJA! Bądźmy szczerzy: dziecięca publiczność to nieprzewidywalna publiczność :). Dla nas to ogromna wartość, której nie chcemy ograniczać. Chętnie korzystamy z naturalnych reakcji dzieci by wzbogacić przedstawienie. Dzięki temu każde jest wyjątkowe.
WARTOŚCI I ZASADY! Tematykę przedstawień opieramy na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które adaptujemy w treści dopasowane do wieku naszego widza. Tworzymy autorskie scenariusze, które w nowym świetle pokazują dawne, zapomniane opowieści. Poprzez zabawę przekazujemy wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu, a które przekazane w ramach emocjonalnego zaangażowania skuteczniej utrwalają się w świadomości dzieci.
FORMA WIZUALNA! Z obserwacji wiemy, że scenografia jest to element, który w teatrach objazdowych schodzi na dalszy plan. Dla nas kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci jest bardzo ważne. Scenografia nie jest dla nas tylko tłem, a równoprawnym środkiem wyrazu. Korzystamy z wielu technik i rozwiązań i nieustannie zaskakujemy.
LALKI! Zawsze zdumiewa nas jaka żywa relacja powstaje, w czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu…reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka. Lubimy nasze lalki, lubimy je tworzyć i ożywiać. Obserwacja jak wielką sympatię zyskują wśród dzieci jest największą gratyfikacją naszej pracy.