Akademia tańca

Termin: 3.09.2011 (sobota)
godz. 14.00-15.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat
godz. 15.00-16.00 –  warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat

Miejsce: Strefa Kultury i Folkloru (sektor 3)
ul. Piotrkowska/Struga

Jak co roku, Teatr Wielki w Łodzi będzie obecny na Jarmarku Wojewódzkim organizowanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Tegoroczny rozpocznie się 2 września (piątek) o godz. 19 wernisażem wystawy „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej" we foyer naszego Teatru. Po nim zaplanowano koncert „Grzegorz Turnau i Przyjaciele", do którego muzyk zaprosił Dorotę Miśkiewicz, Basię Gąsienicę-Giewont, Stanisława Soykę, Zbigniewa Zamachowskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Zbigniewa Wodeckiego. Występ będzie transmitowany na telebimie na pl. Dąbrowskiego.
Natomiast w niedzielę, 4 września, o godz. 16.30 na scenie przy al. Piłsudskiego rozpocznie się koncert zatytułowany „Najpiękniejsze arie i duety", w którym z towarzyszeniem orkiestry Teatru Wielkiego wystąpią soliści naszej opery: Dorota Wójcik (sopran), Agnieszka Makówka (mezzosopran), Krzysztof Marciniak (tenor) oraz Andrzej Kostrzewski (baryton).

Jedną z atrakcji przewidzianych w ramach Jarmarku Wojewódzkiego będzie Centrum Aktywności.
Z tej okazji odbędą się warsztaty edukacyjne, przygotowane przez pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi. Gry i zabawy zaplanowane są dla dwóch grup wiekowych: 4-6 lat (warsztat w godz. 14:00-15:00) oraz 7-10 lat (warsztat w godz. 15:00-16:00). Centrum aktywności będzie można znaleźć u zbiegu ul. Piotrkowskiej i Struga w Strefie Kultury i Folkloru (sektor 3).

Wszystkie dzieci zapraszamy na ul. Piotrkowską już w sobotę 3 września 2011 r.

www.jarmark.lodzkie.pl