Weleda

targi wzornictwa Gdynia
Warsztaty dla grup szkolnych

– 14 czerwca godz. 12.00-15.00

KONSTRUKCJA – Mobile, dekory i inne stwory; z wcześniej zgromadzonych elementów drewnianych wyrzuconych przez morze dzieci stworzą zabawki i ruchome dekoracje; powstałe przedmioty zostaną wyeksponowane w przestrzeni Placu Grunwaldzkiego.

– 15 czerwca godz. 12.00-15.00

PUBLIKA – Miasto moja egzotyczna wyspa; uczestnicy warsztatów wybudują miasto według ustalonych przez siebie zasad; w muszli koncertowej powstanie przyjazny labirynt ze starych makiet architektonicznych, pudełek, kartonów i pustych opakowań.

– 16 czerwca godz. 12.00-15.00

USER – Moje miasto mój dom; co można zrobić ze zużytych butelek PET?

– 17-18 czerwca godz. 12.00-15.00

Klejnoty z odzysku – zabawa w projektowanie biżuterii ekologicznej; maluchy malują, tną i wiążą robiąc ozdoby z papieru; starsze dzieci używając profesjonalnych materiałów stworzą piękne i trwałe ozdoby, młodzież ma szansę zaprojektowania i wykonania modnej eko biżuterii; warsztaty poprowadzi Karina Królak, znana projektantka biżuterii, która w projektach wykorzystuje materiały z recyklingu.

Warsztaty otwarte dla dzieci młodzieży

– 19 czerwca, godz. 12.00-15.00

AKTYWACJA – projektowanie znaków, kształtów, liter; zostawianie swoich znaków zdobiąc lustra, lusterka i lustereczka; każdy może zrobić pamiątkowe zdjęcie swego odbicia, które zostanie zamieszczone na stronie internetowej Gdynia Design Days; design jest elementem życia, a człowiek elementem designu – kogo widzisz w lustrze?

Warsztaty otwarte dla młodzieży i dorosłych

Plac Grunwaldzki

– 12 czerwca, godz. 12.00-15.00, 13 czerwca, godz. 12.00-15.00 oraz godz. 16.00-19.00

Warsztaty otwarte dla młodzieży i dorosłych: mierzenie się z zadaniem, z którym na co dzień zmagają się projektanci; odpowiedź na pytanie jak wpłynąć na środowisko naturalne poprzez projektowanie produktu; warsztaty z projektowania w myśl zasad 3R: re.duce/ogranicz, re.use/używaj wielokrotnie, re.cycle/odzyskaj; uczestnicy podzieleni na pięć grup – Express, Materia, Śmieć, Maszyna, Łącznik – zaprojektują i wykonają meble miejskie, biżuterię, przedmioty codziennego użytku w niecodzienny sposób).

Wstęp na warsztaty bezpłatny. Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: warsztaty_gdd@gdyniadesigndays.eu .

{{moduly ntltresc}}