Jadzia Pętelka

Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013

📅 piątek 19.04.2013 do niedziela 21.04.2013
Targi Turystyki i Wypoczynku LATO  2013

Targi LATO to wielki kiermasz ofert wyjazdowych: wakacyjnych, weekendowych, jednodniowych…, a także noclegowych, prezentowanych przez hotele, pensjonaty, uzdrowiska, sanatoria czy gospodarstwa agroturystyczne. W jednym miejscu można znaleźć tu wszystko, co jest niezbędne do zaplanowania udanego wyjazdu w najatrakcyjniejsze rejony Polski czy poza jej granice. Szeroka propozycja wycieczek praktycznie na każdą kieszeń, może zaspokoić każdego, zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej, poszukiwaczy niezwykłych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież (obozy, zielone szkoły). Większość z prezentowanych ofert sprzedawana jest na miejscu w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na Targi LATO.

Frajda dla dzieci i młodzieży

Targi LATO są też doskonałą okazją, szczególnie dla rodzin z dziećmi, na spędzenie kwietniowego weekendu. Towarzyszą im bowiem liczne wydarzenia, m.in.: występy zespołów muzycznych oraz pokazy tańców na profesjonalnej scenie, degustacje specjałów regionalnych,  a także zagadki turystyczne – do wygrania nagrody rzeczowe i wycieczki. Na najmłodszych czeka „strefa dla dzieci", w której można znaleźć wiele atrakcji, m.in. plac zabaw stworzony z dmuchańców, zajęcia z malowania czy rysowania. Ponadto dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły w tym roku wziąć udział w warsztatach „Twój robot" polegających na połączeniu wiedzy informatycznej z zabawą i budową robotów. Podczas warsztatów dzieci będą mogły zapoznać się z tajnikami programowania oraz wykazać się kreatywnością i pomysłowością w ulepszaniu pojazdu – „robo-wyścigówki".

Konkursy z nagrodami

Sporo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami przygotowali nie tylko wystawcy, ale również organizatorzy targów. Tradycyjnie już na wielu stoiskach będzie można wziąć udział w quizach, konkursowych zagadkach dotyczących danych krajów i wygrać wycieczki, pobyty weekendowe w ciekawych miejscach, wejściówki – np. do kąpielisk termalnych w Budapeszcie czy rozmaitego rodzaju gadżety turystyczne. Na zwiedzających czekają również wycieczki do wygrania w konkursie targowym „Hit Lata", który polega na wyborze najciekawszej, zdaniem gości targowych, oferty wyjazdowej prezentowanej przez wystawców.

Nie tylko Targi LATO

Każdy, kto odwiedzi Targi LATO będzie mógł również zapoznać się z ofertą Targów Produktów Regionalnych „Regionalia" (żywność regionalna, nalewki, wyroby rzemieślnicze, itp.) oraz Targów „Agroturystyka" (oferta gospodarstw agroturystycznych), które będą odbywać się w tym samym miejscu i czasie co Targi LATO, Wstęp na obie imprezy targowe jest również bezpłatny.

Szczegóły na www.targilato.pl.