Weleda

Targi Przedszkolaka we Wrocławiu

📅 sobota 20.11.2010 do niedziela 21.11.2010
Targi Przedszkolaka we Wrocławiu

Targi Przedszkolaka to najnowszy projekt targowy o charakterze cyklicznym i zasięgu ogólnopolskim, którego głównym celem i myślą przewodnią jest promocja i upowszechnienie szeroko pojętej edukacji przedszkolnej w całej Polsce, szczególnie wśród rodziców dzieci w przedziale wiekowym 2-6 lat.

I edycja tego wydarzenia to szczególne przedsięwzięcie, które w naszym przekonaniu na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń dedykowanych najmłodszym i ściśle związanych z ich rozwojem i edukacją, a jego formuła będzie sprzyjała podwyższaniu świadomości rodziców i opiekunów odnośnie wagi wychowania i edukacji przedszkolnej oraz realizacji obowiązku szkolnego.

Ta wyjątkowa impreza targowa to przede wszystkim doskonałe narzędzie promocji dla placówek przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego, ich metod nauczania, a także dla aktywnej, edukacyjnej i wartościowej formy spędzania wolnego czasu z rodziną. To również prezentacja oferty Wystawców – dostawców produktów i usług, skierowana bezpośrednio lub pośrednio do dzieci a także rodziców i przedszkoli. Będzie ona stanowiła pełen wachlarz artykułów i usług wspierających rozwój dziecka, pomocnych w wychowaniu, edukacji , mających wpływ na podnoszenie jakości metod nauczania.

Nie zabraknie także spotkań o charakterze merytorycznym oraz atrakcji dedykowanych naszym najmłodszym Gościom. Targom towarzyszyć będą spotkania w formie seminariów, paneli dyskusyjnych i prezentacji z udziałem specjalistów, poruszających najbardziej aktualna tematykę z zakresu edukacji przedszkolnej a także dotyczącą organizacji i funkcjonowania placówek oświatowych. Dla odwiedzających nas Przedszkolaków i przyszłych Przedszkolaków zostanie przygotowane specjalne miejsca zabaw, w których będą mogły spędzić w towarzystwie innych dzieci, opiekunów i animatorów dowolnie dużo czasu, nie nudząc się przy tym ani chwili.

Jesienią 2010 roku spotkamy się z Wami w 4 z największych miast w Polsce:

Gdańsk – 13-14 listopada 2010, hala MTG, ul. Beniowskiego 5
Wrocław – 20-21 listopada 2010, hala IASE, ul. Wystawowa 1
Warszawa – 27-28 listopada 2010, Centrum MT Polska, ul. Marsa 56c
Kraków – 4-5 grudnia 2010, hala Wisła, ul. Reymonta 22

Targi Przedszkolaka to:

* możliwość spotkania w jednym czasie i miejscu przedstawicieli kilkudziesięciu placówek przedszkolnych

* okazja do spotkań i rozmów z kadrą zarządzającą, pedagogami przedszkolnym i specjalistami dziecięcymi

* możliwość poszerzenia wiedzy o systemie wychowania przedszkolnego, metodach funkcjonowania przedszkoli oraz programach i zajęciach przez nie prowadzonych

Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy w KRAINIE ATRAKCJI, przygotowanej z myślą o naszych najmłodszych Gościach. O fantastyczna atmosferę i świetną zabawę zadbają:

CZEKOLADZIARNIA

Czekoladowe, interaktywne zajęcia, podczas których dzieci uczą się przez zabawę, wykonują prace plastyczne, biorą udział w konkursach, ucierają przyprawy w moździerzach, poznają i wąchają zioła, przebierają się…

* „ Czekoladowe opowieści, czyli wszystko, co o czekoladzie chciałyby widzieć dzieci! "
* „ Rejs po czekoladę, czyli pirackie zabawy "
* „ Elegantki z dawnych lat, czyli w świecie Małej Księżniczki "
* „ Zapach lawendy, czyli zielarskie opowieści "
* „ Kolorowy zawrót głowy "
* „ Różne krainy, różne smaki "
* „ Zabawy z różnych stron świata "
* „ Dalekomorskie rejsy, czyli o smaku przygody "

Na zakończenie czekoladowy, rodzinny konkurs z nagrodami!

CZASDZIECI.PL kącik plastyczny, animacje i zabawy związane ze Światowym Dniem Pluszowego Misia

MIEJSCADZIECI.PL – Budowanie makiety miast przy użyciu chrupko klocków oraz bibuły, kartoników i wielu innych ekologicznych materiałów plastycznych.

W punkcie fotograficznym rodzice będą mogli zrobić swojemu dziecku zdjęcia i założyć stronę internetową

Wielkoformatowe gry planszowe EGMONT

EGMONT zaprasza do świata gier planszowych – na czas gry jej uczestnicy będą mogli stać się pionkami i wziąć udział w rozgrywce Skubanych Kurczaków, Pędzących Żółwi, Zapolować na Robale, bądź stać się jedna z żab z Re Re Kum Kum. Dla tych, którzy wolą tradycyjne rozgrywki i gry planszowe – rozgrywki „stolikowe

TEATR LALEK

* SPEKTAKL – CALINECZKA – Jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek, niejednokrotnie grane na specjalne zamówienie naszych najmłodszych widzów z przedszkoli i szkół. Inscenizacja pełnej magii i uroku baśni mistrza Andersena. Spektakl pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru, grany w przepięknej, baśniowej scenografii, przykuwający uwagę wirtuozerskim prowadzeniem lalek przez jedną aktorkę.
* Casting do chóru Teatru Lalek

KINDERPLANETA – przejażdżka 3-wagonikową kolejką z fajną lokomotywą, Bujaki dla najmłodszych

MiniKINO – seanse z repertuaru PORANKÓW Multikina

KLAUN POLSKA Malowanie buziek, przeciąganie liny, zabawy w lasery, wyścigi gąsienic oraz balonikowe zoo i sztuczki magiczki z wesołymi klaunami