Weleda

Hevre na ul. Meiselsa 18
📅 sobota 01.06.2024 do niedziela 02.06.2024
Targi Młodej Sztuki. W poszukiwaniu Wewnętrznego Dziecka z okazji Dnia Dziecka
Zapraszamy do sprawienia sobie i najbliższym artystycznego prezentu na Dzień Dziecka i dołączenia do społeczności kształtującej krakowską kulturę.

Targi Młodej Sztuki, organizowane przez Przestrzeń Młodej Sztuki, mają na celu wsparcie twórców sztuki współczesnej. Odbyło się już pięć edycji, w których uczestniczyło ponad 150 artystów z Krakowa i innych miast Polski. Każdego dnia wydarzenia goście mogą odkrywać nowe dzieła i poznawać osobiście ich twórców. Artyści, oprócz własnego dorobku artystycznego, zyskują niepowtarzalną okazję, aby znaleźć prawdziwych fanów, przetestować swoje kreatywne pomysły i zebrać opinie. W ten sposób tworzymy najbardziej demokratyczną formę kreowania wspólnej krakowskiej kultury – społeczność. Twórzmy naszą kulturę razem!

„Targi Młodej Sztuki stały się platformą na której wielu twórców uzyskało swoje pierwsze pozytywne doświadczenia z komercyjnym aspektem branży artystycznej, a nasza niezwykła atmosfera stworzyła środowisko, w którym talenty sztuki współczesnej dzielą się doświadczeniami między sobą i rozwijają się artystycznie. Dlatego też, pragniemy kontynuować misję promowania i upowszechniania oryginalnych form wyrazu artystycznego, tworząc jednocześnie przestrzeń do spotkań, dialogu oraz okazje do nabywania unikatowych dzieł, które mogą stać się niepowtarzalną ozdobą Waszych Przestrzeni” – mówi Gleb Andreev, młody uchodźca, filmowiec, pomysłodawca i założyciel Przestrzeni Młodej Sztuki.

Na VI edycji Targów Młodej Sztuki będzie można zakupić dzieła od 50 twórców z dziedzin sztuki takich jak malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, plakat. Będą również naklejki, ziny, pocztówki i inne przeróżne formy! Zarówno starszy jak i młodszy pasjonat sztuki znajdzie coś dla siebie, bo uważamy, że każdy zasługuje na obcowanie z podświadomością. Mile widziani są wszyscy chętni, również ci na czterech łapach!

Z okazji dnia dziecka Targom Młodej Sztuki będą towarzyszyć Warsztaty Młodej Sztuki. Przeprowadzimy zajęcia z linorytu, malarstwa akwarelowego (dla dzieci) i gipsorytu. Każdy chętny może przekonać się jak to jest być następnym Picasso. Aby wziąć udział, konieczne są zapisy, dostępne w social mediach Przestrzeni i na miejscu w dniu wydarzenia. Warsztaty skierowane są dla wszystkich, nie tylko tych posiadających umiejętności plastyczne.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

VI edycja Targów Młodej Sztuki odbędzie się 1 i 2 czerwca w Hevre na ul. Meiselsa 18, 11.00-18.00 w sobotę i 11.00-19.00 w niedzielę.
WSTĘP WOLNY.