Targi About design – Dzieciostrefa

• ulgowy 5 zł/os./ 1 dzień
• wstęp bezpłatny – dzieci do lat 10

WARSZTATY | sobota | 10.05.2014
na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Zapisy na warsztaty: panpepeshop@gmail.com

Papierowe klosze, godz. 11.00
Warsztaty dla dzieci prowadzone przez dzieci :poprowadzą Lena (10 lat) i Tymon (8 lat). Wykonamy kolorowe klosze przy użyciu kleju, balona i papieru. Zapraszamy dzieci w każdym wieku z opiekunami.

Dwa patyki, godz. 13.00
Warsztaty dla całej rodziny poprowadzi Klaudia z Moi Mili, autorka najpiękniejszych mobili dostępnych na polskim rynku. Każdy kto się na nich zjawi będzie miał szansę zrobić własnoręcznie piękne mobile – karuzele ozdobione papierowymi motywami origami, pomponami i czym jeszcze dusza zapragnie.
Zapraszamy na warsztaty dzieciaki z rodzicami. Starszaki radzą sobie same, a maluchom pomagają opiekunowie.

Food design dla dzieci, godz. 15.00
wiek 7-10
Warsztaty poprowadzi Karolina Górska miłośniczka sztuki oraz dobrego smaku.
Wykorzystując materie jedzenia, rozbudzimy kreatywność. Stworzymy obrazy, którymi spróbujemy opowiedzieć historie. Dowiemy sie także jak ważne dla odkrycia walorów smakowych jest nakarmienie naszego oka.

POKAZ MODY | niedziela | godz. 13.00
marki: Mon Chou, Kukukid, Koty na Płoty i Plon.

PREZENTOWANE MARKI W RAMACH DZIECIOSFERY :

BAMBAKI: Małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami. Powstają w Polsce, ale zamieszkują już cały świat od małej wsi pod Gdańskiem po antypody. Zasiedlają dziecięce pokoje, kanapy rodziców, fotele bujane dziadków i adoptują sobie kolejne rzesze dzieciaków i dorosłych. www.bambaks.com

BOBOM: Naklejki do pokoi dziecięcych przybliżą cudowność kształtów i kolorów, swobodę i radość tworzenia, różnorodność cudaków wokół nas…Dzielimy się z Wami naszym pomysłem na oswajanie przestrzeni, na czerpanie energii z tego, co przyjazne i kolorowe. I wierzymy, że taki świat od małego zostanie też w dużym:)www.bobom.pl

CRAFTOHOLIC WORKSHOP: Sklep z pięknymi tkaninami i miejsce twórczych warsztatów szyciowych. Tworzymy miejsce pełne magii, które inspiruje, ale uwaga to naprawdę uzależnia!

HERBOLUDY to pół-ludzie, pół herbaty. To prezent, gadżet, również firmowy, chwila własnej przyjemności i radość. Bo nawet najwięksi potrzebują czasem chwili relaksu. Projektujemy je i produkujemy dla Was.www.herboludy.com

KOTY NA PŁOTY: Towarzysze dziecięcych zabaw już od pierwszych dni, gdy zabawa ogranicza się do ślinienia kociego ogona. Powiernicy pierwszych sekretów szeptanych nocą do lalczynego ucha. Miłe, miękkie, w stu procentach naturalne przytulanki, idealne do ściskania, całowania, miętoszenia i kochania. To również kolekcja ubranek szytych z przyjemnych w dotyku, naturalnych tkanin, ozdobionych kocimi aplikacjami i wzorami.

KUKUKID: „We′re rebel but cute" – to nasze przesłanie. Wiadomo, że dzieciaki są super właśnie przez fenomenalne połączenie łobuzerki ze słodkością. Ten wybuchowy mix zainspirował nas do stworzenia marki KUKUKID. Szyjemy w Polsce, bo nie idziemy w ilość, tylko w jakość. www.kukukid.pl

MALI: Mebelki dla lalek przeznaczone do samodzielnego montażu, wykonane z filcu i sklejki przybliżą najmłodszym klasyczne modernistyczne wzornictwo.

MILO: Niebanalnie proste i naturalne .Dla małych i tych dużych z duszą dziecka.

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA: Nasze mydła narodziły się z buntu wobec masowego używania mydeł produkowanych z kompozycji zwierzęcego tłuszczu z chemią i wobec składu ponoć naturalnych mydełek które kosztują fortunę. Długo szukaliśmy czegoś czym można się będzie umyć ze spokojem ducha i względną przyjemnością aż w końcu uznaliśmy, że sami zrobimy to najlepiej.

MOI MILI: Stawiamy na ekologię, recykling i jakość. Nasze produkty powstały w Polsce i są wykonane ręcznie. Przywiązujemy dużą wagę do szczegółów i we wszystko co tworzymy wkładamy mnóstwo serca i pasji.www.moimili.net

MON CHOU : Unikatowy styl, najwyższą jakość oraz dbałość o środowisko w procesie produkcji. Wszystkie ubrania powstają w małej szwalni w Polsce i wykonywane są z tkanin polskich oraz włoskich producentów. Sprawiają, że dziecko czuje się wyjątkowe, a przecież każde powinno się tak czuć. Limitowane kolekcje wykończone są miłością, która swoje źródło ma w ręcznych zdobieniach i starannym wykończeniu.

PAN PEPE: Markę tworzą trzy pokolenia kobiet: babcia, mama i dwie córki. Nasze produkty to przebrania, zabawki, gry i elementy wyposażenia dzięcięcych pokoi wykonane z kolorowego filcu. www.panpepe.pl

PLON: Ubrania zaprojektowane i uszyte porzez 10 letnią Lenkę i jej babcię. Pierwsza odsłona nowej bardzo młodej marki!

POODY: trójwymiarowe zabawkowe mebelki do samodzielnego złożenia i pomalowania. Zaprojektowane są tak, że poszczególne ich elementy z łatwością złożysz z dzieckiem bez stosowania jakichkolwiek dodatkowych łączeń.www.poody.pl

RADOSNA FABYKA: Nasze wyroby są niepowtarzalne, a klienci mają wpływ na proces ich powstawania. Używamy naturalnych tkanin o nietuzinkowych wzorach, żeby obcowanie z naszymi produktami pobudzało dzieci i rodziców do kreatywnej zabawy. Tworzone ręcznie w Polsce z odrobiną matczynego serca.

YESU: Ubrania i dodatki tworzymy z myślą o ludziach kochających kolory i ceniących sobie wygodę. Nasze motto: "Do what you love" – "Wear what you like" – "Live as you Want". workshop@yesu.pl

YO YARN: powstał dla tych, którzy potrzebują rzeczy po prostu ładnych, przyjemnych, miłych w dotyku. To nieskomplikowane, pozanurtowe wzornictwo, bez wykrzykników i konieczności interpretowania. www.yo-yarn.com

• e m k r o p k a •
"Bo mała księżniczka nie musi mieć cekinów, piórek, kryształków, nie musi otulać się słodkim różem by być wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna. Z tą właśnie myślą wychodzi spod moich drutów każda rzecz. Prosta. Klasyczna. Niepowtarzalna. Bez szablonów i schematów ale z sercem."