Królik i Misia

Tarcza Rolanda

📅 piątek 13.09.2013 do sobota 14.09.2013
Tarcza Rolanda

Dzień ten upamiętnia przejęcie przez niemieckie formacje policyjne Domu Śląskiego (13 września 1939), w którym dziś znajdują się zabytkowe cele aresztu gestapo z zachowanymi inskrypcjami więźniów, wstrząsającym dokumentem niemieckiej okupacji miasta, nad którymi sprawuje pieczę Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Patronem tegorocznych obchodów jest Leon Krzeczunowicz.

W programie m.in.:

Gra miejska
13 września (piątek) w godzinach 11:00–17:00, w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Gestapo, zapraszamy do udziału w grze miejskiej pt. Tarcza Rolanda. Śladami konspiracji ziemiańskiej w Krakowie. Gra rozpocznie się w oddziale „Ulica Pomorska” i adresowana jest zarówno do szkół, jak i uczestników indywidualnych.

Sesja ”Państwo Podziemne w edukacji obywatelskiej. Jak i po co?”
Zapraszamy na sesję pt. Polskie Państwo Podziemne w edukacji obywatelskiej. Jak i po co? Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie edukacji młodzieży w muzeach oraz instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej. Sesja odbędzie się 13 września (piątek), w oddziale „Ulica Pomorska” w godzinach 12.00- 17.00.

ZnajZnak

W ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Gestapo zapraszamy również do wzięcia udziału w turnieju edukacyjnej gry planszowej ZnajZnak. Gra uczy rozpoznawać symboliczne dla polskiej historii znaki, daty, postacie, miejsca, odznaczenia i przedmioty. Turniej odbędzie się 14 września (sobota) w godzinach 11:00–16:00 na Placu Inwalidów.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie: http://www.mhk.pl/aktualnosci/dzien-pamieci-ofiar-gestapo-szczegolowy-program

rezerwacja biletów:
www.bilety.mhk.pl