Weleda
Weleda Baby

TANIEC AFRO Z DZIECKIEM W CHUŚCIE!

📅 wtorek 22.10.2013 do wtorek 17.12.2013
TANIEC AFRO Z DZIECKIEM W CHUŚCIE!

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów. Całe ludzkie życie jest z nimi związane, już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia serca swojej matki. Wszystkie pierwotne i „prymitywne” społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami, poprzez muzykę i taniec. Afryka jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie wciąż jeszcze żywe są tradycja, wierzenia, pradawne ceremonie i ‘festiwale’ przeznaczone na rozmaite okazje. Wszechobecna muzyka i taniec towarzyszą tym wydarzeniom, ale są również obecne podczas codziennego życia. AFRYKAŃSKIE KOBIETY nie rozstają się ze swoimi maluchami, noszą je w chustach- wykonując właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także podczas rozmaitych ceremonii i rytuałów w trakcie których śpiewają i tańczą. Takie dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą życia, stają samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów – niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo.

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga wyciszyć się, jest wspaniałą zabawą oraz sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie! Wspólny taniec rodziców z dziećmi- integruje i uczy współpracy w grupie.

TANIEC AFRYKAŃSKI niezwykle wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie !

ZAJĘCIA PRZEZNACZONE SĄ dla mam i tatusiów, nie tylko tych którzy noszą dzieci w chustach! Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają swojej chusty! Przed zajęciami obecny będzie nasz EKSPERT od wiązania chust, który pomoże i doradzi! WIEK DZIECI nie gra roli! Mile widziane są również starszaki, potrafiące samodzielnie chodzić (które mogą tańczyć z rodzicem trzymając go za rękę lub osobno, naśladując jego ruchy) oraz kobiety w ciąży (po konsultacji z lekarzem).

Na zajęciach BĘDĄ PAŃSTWO UCZYĆ SIĘ się tradycyjnych- pochodzących z Afryki Zachodniej prostych choreografii, dostosowanych do poziomu i możliwości grupy! Zajęcia nastawione są przede wszystkim na DOBRĄ ZABAWĘ! Uwaga: raz na jakiś czas na zajęciach towarzyszyć nam będą profesjonalni muzycy grający muzykę Afryki Zachodniej na żywo!!

PROWADZENIE:

ANETA SZLACHETA—-> instruktorka tańca afrykańskiego, konserwator przyrody, dyplomowany animator kultury, tancerka zespołów Foliba (Wrocław), City Bum Bum (Łódź). Od lat zainspirowana kulturą Afryki Zachodniej, gdzie podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz tradycyjnego tańca wioskowego z regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne autorskie warsztaty tańca w całej Polsce i za granicą (Rosja, Szwajcaria) przeznaczone dla: dzieci, młodzieży, dorosłych- w tym seniorów, warsztaty na imprezach integracyjnych i firmowych, a także audycje o tematyce afrykańskiej w szkołach i przedszkolach. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Więcej na www.afro-dance.pl

Zajęcia prowadzone będą przy współpracy z RUDĄ KITĄ czyli profesjonalnym „EKSPERTEM chustowym”, który pomoże zawiązać chustę i odpowie na Wasze pytania. Istnieje możliwość wypożyczenia na zajęcia oraz kupienia chusty! AGA i EWA czyli KITA I RUDA: są certyfikowanymi instruktorkami wiązania dzieci w chustach i nosidłach miękkich drezdeńskiej, renomowanej szkoły ClauWi. Posiadają kilkuletnie doświadczenie w wiązaniu w chusty, organizują warsztaty oraz prowadzą konsultacje indywidualne. Więcej informacji o RUDEJ KICIE tutaj: https://www.facebook.com/rudakitawroclaw

koszt: 30 zł/ jednorazowe, 25 zł/ pojedyncze zajęcia w karnecie
UWAGA!! Liczba miejsc ograniczona!! informacje i zapisy: Aneta Szlacheta, taniec.afro@gmail.com, tel.504390061, www.kolumny.art.pl

Klub Pod Kolumnami
Wrocław, Pl. Św. Macieja 21