Szperaki starszaki 2015/16

📅 środa 12.08.2015 do piątek 25.09.2015
Szperaki starszaki 2015/16

TERMIN:

·         pierwszy semestr – od 28 września do 21 grudnia 2015 (z przerwą na ferie świąteczne),

·         drugi semestr – od 11 stycznia do 13 czerwca 2016 (z przerwą na ferie zimowe)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – w poniedziałki, w godz. 10.00 – 13.00.

MIEJSCE: Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a Warszawa
KOSZTY UDZIAŁU: Opłata za pierwszy semestr wynosi 630 zł, opłata za drugi semestr 855 zł (możliwa jest płatność w ratach)

STRONA WWW: http://www.stopociech.pl/s/index.php/dladzieciirodzicow/dla-dzieci-od-3-do-9-lat/szperaki-starszaki/szperaki-starszaki-poranne-2015-16

"Szperaki starszaki" są autorskim projektem Fundacji Sto Pociech. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni nazywanej szperalnią, wyposażonej w pomoce do pracy własnej wg. metody Marii Montessori i pomoce do działań wspólnych. Podczas zajęć odwiedzamy też inne pracownie – papralnię lub kuchnię, czasem również ogród.

Warsztaty są pomyślane tak, aby dzieci mogły:

– bawić się zgodnie ze swoimi potrzebami rozwojowymi,
– podejmować wyzwania, ćwiczyć się w samodzielności, wzmacniać samego siebie,
– uczyć się, jak być i działać w grupie, słuchać innych, rozwiązywać konflikty,
– zauważać to, co wokół, doświadczać, obserwować świat wedle własnych potrzeb i we własnym rytmie.

Zajęcia mają stałą strukturę. Podczas zajęć dzieci mają czas na:

– pracę własną z pomocami – wg potrzeb – indywidualnie lub w grupkach,
– rozmowy w kręgu,
– wspólny posiłek,
– działania zespołowe przygotowane przez opiekunów grupy.

Szczegółowe informacje organizacyjne:

1. Na zajęcia zapraszamy samodzielne dzieci, które najpóźniej w sierpniu 2015 skończyły 3 lata. Samodzielne tzn., potrafią zostać same bez rodziców, są emocjonalnie przygotowane do rozstania.

2. Zajęcia prowadzone są w stałej grupie, liczącej nie więcej niż 14 dzieci.

5. W ramach pierwszego semestru odbędzie się 14 spotkań. Spotkania z dziećmi poprzedzone zostaną spotkaniem wstępnym tylko dla rodziców zaplanowanym na 25 września, początek godz. 17.30 w pracowni szperakowej.

6.  Gwarancją rezerwacji miejsca na zajęciach jest opłata wpisowa, która wynosi 150zł. Wpisowe zostanie odliczone od opłaty za drugi semestr (pomniejsza opłatę). Przy rezygnacji z kontynuacji zajęć w drugim semestrze, wpisowe zostanie zwrócone, jeśli informacja o rezygnacji zostanie przekazana do 1 grudnia 2015.

7. W przypadku rezygnacji z zajęć w trakcie trwania semestru zwracamy pieniądze za niezrealizowane zajęcia jeśli dostaniemy informację o rezygnacji miesiąc wcześniej.

Zapisy:

– Najpierw prosimy o  przesłanie formularza zgłoszeniowego (przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z zapisaniem na warsztaty),

– Po otrzymaniu formularza przyślemy potwierdzenie o wolnym miejscu w grupie i deklarację uczestnictwa wprowadzającą  w zasady obowiązujące na zajęciach, a także poprosimy o dokonanie opłaty wpisowej na zajęcia. Opłatę należy przelać na konto Fundacji Sto Pociech  40 1140 2004 0000 3302 7517 3558 tytułem "imię i nazwisko dziecka, szperaki starszaki poranne".

Brak opłaty w ciągu 7 dni od uzyskania powiadomienia uznajemy za rezygnację z zajęć.

Kontakt j.salwicka@stopociech.pl