Szkoła publiczna czyli jaka?

📅 czwartek 30.10.2014
Szkoła publiczna czyli jaka?

W świetle upowszechniających się tendencji do dywersyfikacji szkolnictwa publicznego (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii), skutkujących powstawaniem rozmaitych ′formatów′ szkoły – nierzadko kontrowersyjnych ze społecznego punktu widzenia – rośnie znaczenie rzeczowej, konstruktywnej wymiany pomiędzy władzami miast, gospodarzami szkół i naukowcami, studiującymi to zagadnienie.  Okazją do wymiany poglądów w tym zakresie będzie właśnie otwarte seminarium.

Jednym z zagadnień podjętych w seminaryjnej dyskusji będzie bezprecedensowe rozwiązanie, jakie w odniesieniu do nowo wybudowanej szkoły w Kokoszkach przyjęło Miasto Gdańsk.