Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa

 

Wiele osób ma stare filmy rodzinne, ale nie może ich obejrzeć. Powodem może być brak projektora, zły stan taśmy, obawa przed jej uszkodzeniem. Podczas Home Movie Day będzie można nie tylko zobaczyć przyniesione filmy na dużym ekranie, ale także dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się domowymi archiwami. Filmy można przynosić w sobotę 5 listopada w godz. 14-17 i 6 listopada w godz. 10-15. Dyżury filmowe poprowadzą Monika Supruniuk i Magdalena Staroszczyk.

film

Pierwszego dnia 3. Home Movie Day Warszawa o godz. 15 odbędą się także warsztaty noncamerowe. Uczestniczy dowiedzą się, jak zrobić swój własny film z istniejących już obrazów. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane kolejnego dnia, 6 listopada o godz. 16 z muzyką na żywo. Zagrają Warsaw Improvisers Orchestra.
Podczas Home Movie Day Warszawa będzie można także więcej dowiedzieć się o projekcie „Lokalna pamięć filmowa”, organizowanym od 2014 roku przez Muzeum Woli. To program zbierania i opracowywania nieprofesjonalnych filmów, kręconych w Warszawie zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych, a także materiałów, które powstały w warszawskich Amatorskich Klubach Filmowych. Jak skorzystać z programu? Jeśli posiadasz archiwalne materiały filmowe możesz przynieść je na dyżury organizowane przez Muzeum Woli w każdy czwartek w godz. 15-17. W zamian za przekazanie filmów do archiwum, otrzymasz cyfrową kopię, którą już łatwo obejrzeć w domu.
Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych w ramach 3. Home Movie Day Warszawa. W programie także pokazy docenionych filmów wykorzystujących archiwalne, prywatne taśmy filmowe. W niedzielę 6 listopada o godz. 10 będzie można zobaczyć „Prywatne kroniki. Monolog” Witalija Manskiego, którego film „Pod opieką wiecznego słońca” o Korei Północnej można było niedawno oglądać w kinie. Na godz. 12 zaplanowany jest pokaz filmu „Prywatny wszechświat” Heleny Třeštíkovej. Na wszystkie wydarzenia 3. Home Movie Day Warszawa wstęp wolny!

Home Movie Day zostało zainicjowane w 2002 roku przez grupę archiwistów filmowych i od tego czasu, corocznie w jedną z październikowych sobót odbywa się w coraz większej ilości miast na świecie – w tym roku będzie to prawie 70 miejsc!

Strony wydarzenia: homemoviedaywarsaw.comwww.facebook.com/homemoviedaywarszawa, https://www.facebook.com/events/1153559378064266/, muzeumpragi.pl.

Sobota 5.11 – Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Towarowa 50/52)

14:00 – 17:00 – Dyżur filmowy: Zapraszamy wszystkich posiadaczy filmów na wąskich taśmach 8 mm, Super 8 mm, 16 mm

15:00 – Warsztaty noncamerowe: Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować stworzyć swój film bezpośrednio na taśmie (Efekty pracy zobaczymy na niedzielnym pokazie z muzyką na żywo)

Niedziela 6.11 – Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Towarowa 50/52)

10:00 – 15:00 – Dyżur filmowy: Zapraszamy wszystkich posiadaczy filmów na wąskich taśmach 8 mm, Super 8 mm, 16 mm

10:00 – Pokaz filmowy: Prywatne Kroniki. Monolog (reż. Witalij Manski, 1999)

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

12:00 – Pokaz filmowy: Prywatny wszechświat (reż. Helena Třeštíková, 2012)

14:00 – Rozmowa: Mała kinematografia. Co dziś można zrobić z amatorskimi filmami na wąskich taśmach?

16:00 – Pokazy filmów amatorskich z muzyką na żywo (Warsaw Improvisers Orchestra)

Warsaw Improvisers Orchestra to potężny zespół zajmujący się natychmiastową kompozycją, zwaną też spontanicznym muzykowaniem czy improwizacją.

 

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

878 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …

Adres:
Rynek Starego Miasta 28/42
00-272 Warszawa
Kontakt:

0 22 635 16 25
sekretariat@mhw.pl
http://www.muzeumwarszawy.pl
facebook