Światowid  wszystkie strony kultury

czwartek 26.09.2013

Większość pracowni i sekcji w Światowidzie rozpoczyna pracę już we wrześniu, na początku października ruszą zajęcia z gitary, tańca arabskiego, wokalne, jogi, kinezjologii, teatralne dla studentów oraz witrażu.

 

Nowością tegorocznej oferty są warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, dotyczące zarówno filmu fabularnego, jak i animowanego. Warsztaty filmowe Rafała Wysockiego (zajęcia w czwartki godz. 17.00-19.00) to praktyczny kurs pracy z kamerą, konstruowania scenariuszy, przygotowywania etiud – gratka dla młodzieży marzącej o pracy reżysera. Warsztaty Animacji Filmowej Michała Wiśniewskiego (zajęcia w poniedziałki godz. 17.00-19.00 dla grupy wiekowej 10-13 lat i środy godz. 17.00-18.30 dla grupy wiekowej 7-10 lat) wprowadzą dzieci w podstawy fotografii oraz zapoznają z różnymi technikami animacji poklatkowej. Roczny cykl zajęć wieńczyć będzie projekcja filmów przygotowanych przez uczestników.

 

Światowid zaprasza także szkoły podstawowe i gimnazja do skorzystania z oferty filmowej kierowanej do uczniów. W programach projekcji Szkolne Kinovizje (szczegóły na www.swiatowid.net.pl) znajdują się filmy spoza głównego obiegu kinowego – atrakcyjne pod względem artystycznym oraz tematycznie skupiające się na ważnych problemach dotyczących dzieci i młodzieży. Terminy projekcji (10 lub 6 w roku) ustalane są w godzinach przedpołudniowych zgodnie z potrzebami szkół (wejściówki 8 zł od ucznia, nauczyciele bezpłatnie).

 

Od nowego sezonu rusza także nowa Pracownia Ceramiczna Rytisa Konstantynaviciusa proponująca zajęcia z rzeźby w tworzywie ceramicznym (środy i piątki godz. 17.00-20.00). Uczestnicy będą mieli okazję poznać zasady projektowania brył i pod okiem instruktora – artysty-ceramika, tworzyć rzeźby według swoich autorskich projektów.

Nowością w panelu zajęć muzycznych jest Sekcja Perkusji Jerzego Łaby – cykl zajęć indywidualnych dla młodzieży prowadzonych przez współzałożyciela grupy Widzimisie oraz autora podręcznika gry na perkusji.

www.swiatowid.net.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
swiatowid_logo_kolor

Ośrodek Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu

OŚRODEK DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH ŚWIATOWID – miejska instytucja kultury zlokalizowana na Wielkiej Wyspie – oazie zieleni Wrocławia. Od ponad 10 lat funkcjonuje na Biskupinie, kontynuując działalność Dzielnicowego Domu Kultury Śródmieście. Światowid posiada obecnie około 30. sekcji i …

Więcej

Adres:

ul. Sempołowskiej 54a
51-661 Wrocław


Kontakt:

71 348 30 10
odt@swiatowid.net.pl
http://www.swiatowid.net.pl
facebook