Jadzia Pętelka

Świąteczne warsztaty w Muzeum Regionalnym.

📅 sobota 14.12.2013
Świąteczne warsztaty w Muzeum Regionalnym.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których w świątecznej atmosferze powstaną piękne pierniki na choinkę lub na świąteczne prezenty.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE – „PIERNIKI MALOWANE LUKREM"

14.12.2013 /sobota/ – godz. 10.00 – 11.30

Cena: 20 zł (dziecko + rodzic)

Podczas warsztatów dzieci z pomocą rodziców nauczą się różnych technik ozdoby pierników. Materiały zapewnia prowadzący.

Liczba miejsc: 20 (10 dzieci + 10 dorosłych)

Miejsce warsztatów: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10

Zgłoszenia: 22 737 23 99, 509 687 267, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl

Wystawa „Szopki polskie" ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Miejsce wystawy: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10

Termin: 27.11.2013 – 5.01.2014

Ta niezwykle barwna, klimatyczna i świąteczna wystawa przygotowana została z myślą o zaprezentowaniu różnego rodzaju szopek polskich, tych stanowiących rekwizyt obrzędu kolędowania, jak i szopek zwanych „krakowskimi". Na wystawie zobaczyć można także szopki rzeźbiarskie oraz obrazy nawiązujące do tematu wystawy współczesnych artystów ludowych.

Wystawa została przygotowana ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Wystawę uzupełnią fotografie archiwalne i ryciny, głównie ze zbiorów własnych MET (także z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem).

Autorką scenariusza wystawy jest Hanna Łopatyńska – kustosz Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Kiermasz Świąteczny na piaseczyńskim Rynku.

15 grudnia zapraszamy wszystkich mieszkańców na rynek. Podczas pełnej atrakcji imprezy po raz trzeci na piaseczyńskiej choince rozbłysną światła. Nowością będzie zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Na świątecznych kramach od godz. 11.00 wystawcy oferować będą ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, biżuterię, przedmioty dekoracyjne oraz tradycyjne produkty spożywcze. W czasie kiermaszu czekać będzie na odwiedzających, szczególnie na dzieci, moc atrakcji: spotkanie z Mikołajem w jego wiosce, dekorowanie pierników z Panią Mikołajową, przedstawienie teatralne pt. „Magia Świąt", bezpłatne warsztaty plastyczne, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem oraz zdjęcia w świątecznych strojach i zimowej scenerii, zimowe piosenki, zabawy i konkursy z nagrodami oraz poczęstunek gorącym barszczem czerwonym i pierogami. Na rynku można będzie spotkać Śnieżynki rozdające drobne upominki i piaseczyńskie krówki. Kulminacyjny moment tej świątecznej imprezy to godz. 16.00 czyli tradycyjne już Odpalenie Choinki.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie.