Strefa Rodzica w Bydgoszczy

📅 wtorek 01.12.2015 do poniedziałek 14.12.2015
Strefa Rodzica w Bydgoszczy

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom" to ogólnopolski program firmy Budimex SA, którego celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich opiekunów do wspólnego przechodzenia przez proces leczenia małych pacjentów. W szerszym wymiarze akcja promuje także ogólną ideę stałego uczestniczenia rodziców
w powrocie do zdrowia ich dzieci. Do tej pory strefy powstały już w 11 miastach m.in. w Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie.

Wszystko wydaje się oczywiste – dziecko czuje się bardziej pewne siebie a do poleceń lekarzy podchodzi z większą ufnością mając przy sobie najbliższego rzecznika swoich praw. Niestety, w wielu polskich szpitalach nie ma jeszcze odpowiednich warunków dla pobytu rodziców z dziećmi. Z tej ważnej potrzeby zrodziła się idea programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom.", który nie tylko zwraca uwagę na problem, ale realnie go rozwiązuje, tworząc specjalne przestrzenie w polskich szpitalach.

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, przyjmuje ponad 1700 młodych pacjentów rocznie, średni czas pobytu każdego z nich to 4 dni, dlatego tak ważne są warunki do całodobowej opieki. Gdy jest intensywniejsza, trwa krócej, co oznacza szybszy powrót do domu i rówieśników.

Obecnie rodzice przebywają z dziećmi w salach. Już w grudniu – w ramach XII Strefy Rodzica – będą mogli przenieść się do przestronnego, w pełni umeblowanego pomieszczenia zaaranżowanego w dotychczasowym, ponurym holu znajdującym się przed wejściem na oddział. Miejsce to zostanie całkowicie wyremontowane
i wyposażone w odpowiednie meble, dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci. Dodatkowo, w ramach programu zostaną zakupione składane łóżka dla opiekunów, którzy będą chcieli spędzić noc przy łóżku swojego chorego dziecka.

W otwarcie włączą się również wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. W tym zajęciu prawie zawsze towarzyszy im znana między innymi z filmu „Obce Niebo" aktorka, honorowa Ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" – Agnieszka Grochowska.

Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.
Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o. www.tfc.com.pl
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.pl