Jadzia Pętelka

Storytelling dla Dzieci w Poznaniu

📅 wtorek 12.03.2013
Storytelling dla Dzieci w Poznaniu

Warsztaty z British Council, „Tell me a story", odbyły się w dwóch filiach Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Były one skierowane do dzieci w wieku 5-7 lat i sprawiły ich uczestnikom wiele radości. Ideą spotkań było nauczanie języka obcego poprzez zastosowanie metody storytelling. Polega ona na opowiadaniu bajek i wierszyków w nieznanym dotychczas języku, śpiewaniu piosenek i wspólnej zabawie. Dzięki temu dziecko uczy się języka obcego w ten sposób, co języka ojczystego. Nie skupia się na zasadach gramatycznych, czy bezbłędnej wymowie z odpowiednim akcentem. Bardziej interesuje je przekazanie określonej informacji.

Storytelling polega na przekazywaniu nowych umiejętności językowych na bazie historii znanych z życia codziennego – mówi Monika Michalska, przedstawicielka polskiego oddziału British Council. – Dzieci mają bardzo otwarty umysł, dzięki czemu szybko uczą się nowych rzeczy.

Warsztaty „Tell me a story" są skierowane nie tylko do dzieci, ale i ich rodziców. Podczas spotkań w Poznaniu mogli oni obserwować zajęcia, a także uczestniczyć w warsztatach ze sposobów wsparcia swoich pociech podczas nauki języka angielskiego.

Kolejne warsztaty „Tell me a story" odbędą się 12 marca w Filii Wildeckiej Biblioteki Raczyńskich przy ul. Roboczej oraz 13 marca w Filii 8/59 przy ul. Osinowej 14/6. Spotkania są skierowane do dzieci w wieku 5-7, które będą mogły posłuchać historii o różnych smakołykach.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.britishcouncil.pl, a także na Facebooku British Council Polska.

——————–
British Council
Organizacja założona w 1934 roku, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. W Polsce działa od 1938. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Prowadzi działalność na całym świecie, stawiając na najwyższą jakość nauczania oraz rozwój współpracy w zakresie edukacji pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe).