Spotkanie ze sztuką – Świąteczna niespodzianka Śnieżka i Bałwanka, Kielce

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Kielce, ul. Duża 9
🗺 mapa
📅 niedziela 18.12.2016
Wstęp wolny
teatr kubuś w kilcach sztuka dla dzieci

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na grudniowe spotkanie ze sztuką, z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci! w najbliższą niedzielę, tj. 18 grudnia 2016 roku o godz. 15.00.

Tym razem będzie to inscenizowane czytanie sztuki Agaty Oriany Kwahs „Świąteczna niespodzianka Śnieżka i Bałwanka”, przeznaczonej dla dzieci od lat 4. Wstęp wolny!

Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z autorką, Panią Agatą Orianą Kwahs, z którą porozmawiamy o sztuce, o tym, co nas otacza, zaciekawia, porusza.

Obsada: Magdalena Daniel, Ewa Lubacz, Michał Olszewski, Zdzisław Reczyński

Czy wierzycie w magiczną moc Świąt Bożego Narodzenia? A w Mikołaja, który spełnia życzenia? Jeśli tak, to uważajcie, co mówicie, bo Wasze marzenia mogą się spełnić!

Tak, jak spełniły się marzenia Bałwanka i psa Śnieżka. Spotkali się przypadkowo, ale od razu bardzo się polubili. Największym marzeniem Bałwanka było zostać pomocnikiem Mikołaja. Zostawiony w lesie Śnieżek natomiast bardzo chciał mieć znów swojego Pana.

Przyjaciele postanawiają odnaleźć Mikołaja, który mógłby spełnić ich życzenia. Dzięki zorzy polarnej udaje im się do niego trafić. Bałwanek zostaje pomocnikiem Mikołaja i z zapałem przystępuje do pakowania prezentów. Przeszkadza mu  w tym leniwy i zazdrosny Elf Sylwester, który straszy Bałwanka, że w ciepłym pomieszczeniu zaraz się roztopi. Przerażony taką perspektywą Bałwanek porzuca pracę i ucieka. Na szczęście Śnieżek go odnajduje, a Mikołaj daje Bałwankowi moc nietopienia się.

Elf Sylwester za swój niecny postępek zostaje wyznaczony przez Mikołaja do bardzo trudnej pracy – ma naprawić wyrządzone zło. Musi odnaleźć chłopca, który porzucił w lesie Śnieżka. Czy uda mu się go nakłonić do zmiany swego zachowania? Wiecie już, że marzenie Śnieżka spełni się, ale kto zostanie jego Panem? I co będzie z Elfem Sylwestrem? Czy polubi swoje nowe zajęcie?

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem, ale również o nadziei, że nawet niegrzeczne dzieci, jeśli tylko wykażą chęć poprawy, mogą liczyć na prezent od Mikołaja!

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Agata Oriana Kwahs

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie wiolonczeli prof. K. Sperskiego. Obecnie jako „Harmonia Dźwięku” gra w duecie ze skrzypcami, duecie z fortepianem, oraz występuje solo. Chętnie poszukuje nowych brzmień i możliwości zastosowania wiolonczeli w kontekście terapeutycznym. Bierze udział w różnych niekonwencjonalnych projektach, łącząc dźwięk wiolonczeli z muzyką elektroniczną, instrumentami etnicznymi lub misami dźwiękowymi. Muzyka, oddziaływanie dźwięku na ciało i umysł człowieka, oraz twórczość literacka, to dziedziny, które ją fascynują i prowokują do coraz głębszego ich poznania.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

25-304 Kielce, ul. Duża 9

tel./fax 41 344-58-36, 41 368-02-93

www.teatrkubus.pl

187 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent