Spotkanie ze sztuką – czytanie sztuki Tylko jeden dzień, Kielce

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Kielce, ul. Duża 9 mapa

niedziela 22.01.2017

Wstęp wolny

teatr kubuś w kilcach sztuka dla dzieci

22 stycznia 2017 roku o godz. 15.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Tylko jeden dzień” Martina Baltscheita.

Jest to opowieść o nieuchronności przemijania, umiejętności godzenia się z odejściem kogoś bliskiego, ale także o miłości, przyjaźni oraz radości, którą można odnaleźć w każdym momencie swojego życia.

Lis i Dzik, będący świadkami narodzin muszki Łątki Jednodniówki, zafascynowani jej urodą i delikatnością, postanawiają zaoszczędzić jej przykrej informacji o tym, że natura dała Łątkom tylko jeden dzień życia. Aby ukryć przed muszką tę smutną prawdę, wymyślają intrygę, która pociąga za sobą szereg zaskakujących i komicznych wydarzeń.

Doświadczenia wyniesione z tej szalonej, wspólnej przygody sprawiają, że każdy z trójki bohaterów dojrzewa. Łątka w ciągu jednego dnia przeżywa tyle, ile inni w ciągu wielu lat życia. Poznaje smak miłości, przyjaźni, odkrywa sens istnienia. Lisowi i Dzikowi natomiast spotkanie z muszką pozwala dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i docenić najważniejsze wartości.

22 stycznia 2017, godz. 15.00

Obsada: Hanna Świętnicka, Zdzisław Reczyński, Błażej Twarowski

Sztuka dla dzieci od lat 6.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wstęp wolny!

Martin Baltscheit – współczesny pisarz niemiecki, dramaturg, ilustrator, lektor, aktor. Autor wielu książek, sztuk teatralnych i słuchowisk. Laureat kilku najważniejszych nagród literackich w kategorii utworów dla dzieci i młodzieży.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:czytaniesztukateatr