Spotkanie ze sztuką – czytanie sztuki Frania Piorun, Kielce

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Kielce, ul. Duża 9 mapa

niedziela 26.02.2017

Wstęp wolny

teatr kubuś w kilcach sztuka dla dzieci

26 lutego 2017 roku o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Frania Piorun” Magdaleny Żarneckiej.

Obsada: Magdalena Daniel, Zdzisław Reczyński, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień

W uporządkowane, wypełnione powtarzającymi się każdego dnia tymi samymi czynnościami, ale również strachem, życie trójki przyjaciół: Melona, Bazyla i Daktyla wkracza niespodziewanie, a raczej „wpada jak piorun”, mała dziewczynka Frania, która przynosi ze sobą sporo zamieszania.

Frania nie należy do najlepiej wychowanych dziewczynek. Kłamie, wszędzie zostawia bałagan i nieładnie się wyraża. Swoim nieokrzesanym zachowaniem wprawia w przerażenie pozostałych współmieszkańców. Z drugiej jednak strony dodaje im odwagi i namawia na rzeczy, których się panicznie boją, na które sami nigdy by się nie zdobyli: próbowanie nowych smaków czy wyjście z domu.

Spotkanie tej czwórki stwarza wiele konfliktowych sytuacji, ale to dzięki niemu każdy z nich zmienia się i uczy się czegoś nowego. Okazuje się, że w towarzystwie przyjaciół lub rodziny świat nie jest wcale taki straszny, jak może się wydawać. Do jego poznania prowadzą różne drogi, na których czasami można się potknąć, ale na pewno warto je pokonywać.

Sztuka dla dzieci od lat 4.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wstęp wolny.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:czytaniesztukateatr