Weleda

Spotkania z legendą w Klubie Pokład

Harmonogram spotkań:

Legenda o stworzeniu Kaszub 16.10.2013, godz. 11:15-12:30

Zapraszamy rodziców wraz z maluchami do 5 roku życia na warsztaty teatralno-plastyczne, których tematem będzie piękno naszego regionu, czyli o tym jak dzięki Aniołom powstały wspaniałe Kaszuby. W kameralnym gronie, opowiemy dzieciom legendę o powstaniu Kaszub, będzie można wykonać własnego Anioła Stróża i wspólnie stworzyć wielką mapę regionu. Warsztat to doskonała okazja, aby poznać innych rodziców i miło spędzić czas we wspólnym gronie.

Legenda o Królu Neptunie 23.10.2013, godz. 11:15-12:30
Ahoj morska przygodo! Czy wiesz kto włada morzem i z czego składa się to podwodne królestwo? Koniecznie przyjdź poznać historię Neptuna i wykonaj z Nami morski kolaż. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci do lat 5, ale również dla rodziców. Spotkanie to okazja, aby dzieci mogły się doskonale bawić, a rodzice poznać i porozmawiać, a wszystko w morskim klimacie, świetnej podwodnej zabawy.

Legenda o Stolemie 06.11.2013, godz. 11:15-12:30
Wielkimi krokami do Gdańska zbliża się olbrzym Stolem, czy uda się go poskromić? Czym ugościć tego dziwnego gościa? Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do 5 roku życia na spotkanie ze Stolemem, przygotujemy dla niego smaczne przekąski i porozmawiamy o gościnności, a także o tym co lubią jeść dzieci, a co olbrzymy. Spotkanie ma charakter warsztatów teatralno-plastycznych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Legenda o Panience z Okienka 20.11.2013, godz. 11:15-12:30
Zapraszamy na spotkanie z Panienką z Okienka. Poznamy nie tylko jej historię, ale również każde dziecko będzie mogło wykonać swoją własną Panienkę, która będzie wyglądać przez wspólnie udekorowane okno, a do tego zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie. Jak zwykle zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, do wspólnych warsztatów.

Legenda o Gdańskich Lwach 04.12.2013, godz. 11:15-12:30
Jeśli jesteście ciekawi skąd właściwie wzięły się w gdańskim herbie lwy, koniecznie musicie przyjść na to spotkanie. Wspólnymi siłami będziemy tworzyć gdański herb, a także same lwy. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno dzieci do 5 lat jak ich rodziców. Spotkanie to również okazja żeby uświadomić najmłodszym co to znaczy być odważnym i wiernym jak lew. Rodzice jak zwykle będą mieli okazję do porozmawiania, a maluchy do wspólnej zabawy.

Legenda o kuchni Dominikanów 18.12.2013, godz. 11:15-12:30
Nie tylko Toruń ma swoje słynne pierniki, całkiem niezłe robili również gdańscy dominikanie. Czy uda Nam się poznać sekret ich kuchni? Może wspólnie odkryjemy tajemniczy składnik gdańskich pierników. W trakcie warsztatów będziemy ozdabiać świąteczne pierniki, które potem będzie można swobodnie i ze smakiem zjeść. Przy okazji, w rodzinnym gronie opowiemy o naszych rodzinnych, przedświątecznych tradycjach.

Spotkania odbywają się w Bibliotece Filia nr 9, ul. Jagiellońska 8.
tel. 58 553-05-51
Kierownik Beata Snarska