Spotkania rodzinne w Toruniu

📅 piątek 04.12.2015
Spotkania rodzinne w Toruniu

Przez góry, pustynie aż na koniec świata

Przemierzając świat, polscy podróżnicy odwiedzili m.in. największą na świecie słoną pustynię – znajdującą się w Boliwii Salar de Uyuni, a także dotarli na "kraniec świata", czyli do argentyńskiego miasta Ushu­aia leżącego na Ziemi Ognistej. Byli nawet dalej, zaglądając do chilijskiego miasteczka Puerto Wiliams, będącego najdalej na południe położonym miastem na świecie.

4 cuda świata na pamiątkę

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w brazylijskim Rio de Janeiro, prekolumbijskie miasto Chichén Itzá w Meksyku, mauzoleum Tadż Mahal w Indiach oraz Macchu Pichu w Peru – to 4 miejsca uznawane za architektoniczne cuda świata. O wrażeniach Łopacińskich z oglądania tych niezwykłych miejsc, i nie tylko o tym, będzie można posłuchać już na początku grudnia w Muzeum Orkęgowym w Toruniu.

Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska
4 grudnia, godz. 18.00