Sportowy weekend dla dzieci w Manhattanie

📅 sobota 31.05.2014 do niedziela 01.06.2014
Sportowy weekend dla dzieci w Manhattanie

Manhattan pragnie podczas Dnia Dziecka zarazić swoich gości – szczególnie tych najmłodszych – sportową pasją. 1 czerwca w centrum z pokazem Zumby wystąpią dzieci
i młodzież ze szkoły tańca TOPDANCE. Przez cały weekend na klientów będą także czekać sportowe upominki – każdy, kto podczas któregoś z dni akcji zrobi w Manhattanie zakupy
o wartości min. 50 zł (z wyłączeniem Piotra i Pawła oraz kantoru), będzie mógł otrzymać jeden z 300 zestawów do badmintona.

Maluchy będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę sportową w specjalnie dla nich przygotowanej strefie. Centrum odwiedzą również klauni, a animatorzy zapewnią najmłodszym warsztaty i zabawy. Atrakcją dla całych rodzin będzie fotobudka – urządzenie do wykonywania zabawnych natychmiastowych zdjęć na specjalnie stworzonym na tę okazję tle i z użyciem rozmaitych gadżetów.

Atrakcje będą dostępne w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-17:00, a zestawy do badmintona rozdawane przez cały weekend w godzinach otwarcia centrum. Konkursy Manhattanu
z okazji Dnia Dziecka trwają już w radio ESKA Trójmiasto oraz na facebookowym fanpage′u GCH Manhattan – do wygrania nawet 500 zł na zakupy ze stylistką.

Manhattan – miasto w pigułce
Manhattan znajduje się w samym sercu Wrzeszcza, przy dawnym rynku tej dzielnicy. Świadomie odwołuje się do tożsamości tego miejsca, jego genius loci. Pragnie być autentycznym centrum wrzeszczańskiej społeczności. Manhattan jest kojarzony nie tylko z zakupami, ale także ofertą edukacyjną i kulturalną. Podejmując się organizacji wydarzeń, dba o to, by być kreatorem artystycznej, edukacyjnej oraz kulturalnej aktywności mieszkańców Wrzeszcza.
Dlatego dzisiejszy Manhattan to „miasto w pigułce" – oprócz 70 sklepów, kawiarni i restauracji, znajduje się tu również przychodnia, klinika stomatologiczna, poradnia dietetyczna, apteka, salon fryzjersko-kosmetyczny, klub fitness, kręgielnia, myjnia samochodowa, kantor, biuro podróży czy szkoły języków obcych. No i oczywiście Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan. Od czterech lat w centrum mieści się Teatr Znak – jedyna taka instytucja kulturalna w centrum handlowym w Polsce. Obok teatru działa również Gdańska Szkoła Artystyczna (GSA), która uczy gdańszczan w każdym wieku, jak się realizować i bawić sztuką, a także przygotowuje kandydatów na uczelnie artystyczne. GSA to sześć kierunków: Międzywydziałowa Szkoła Multimedialna, Studio Teatru, Studio Malarstwa i Rysunku, Studio Rzeźby i Ceramiki, Studio Tańca, Dziecięca Akademia Sztuki oraz galeria artystyczna Delikatesy Sztuki. W centrum znajdują się też: najpopularniejszy w Gdańsku klub fitness Tiger Gym oraz największa w Gdańsku, 14-torowa, kręgielnia MK Bowling z klubem muzycznym Kosmos. Manhattan jest również miejscem, w którym gdańskie środowiska artystyczne i kulturalne chętnie organizują wystawy i wernisaże, czemu sprzyja mieszcząca się tu Galeria Fotograficzna. W centrum odbywają się spotkania autorskie z fotografikiem Maciejem Kosycarzem, jazzmanem Stanisławem Danielewiczem, podróżnikiem Romualdem Koperskim, wystawa prac Tadeusza Raczkiewicza czy festiwale komiksowe. Naturalnym uzupełnieniem tej oferty jest Biblioteka Manhattan. Dzięki niej Manhattan stał się jednym z najważniejszych miejsc promocji czytelnictwa w Trójmieście. Z jednej strony organizowane przez Bibliotekę Manhattan warsztaty czy cykliczne spotkania literackie wzbogacają ofertę centrum, z drugiej zaś czytelnicy biblioteki otrzymują dodatkowe korzyści wynikające z jej lokalizacji: mogą na przykład przy okazji zrobić codzienne zakupy czy wstąpić z wypożyczoną książką na kawę do jednej z kawiarni. Manhattan posiada bogatą ofertę gastronomiczną, która pozwala miło spędzić czas: Starbucks, Grycan, Sphinx, Cafe Club, Venus Cafe, Pesca Fresca oraz restauracja VNS z zielonym dachem i tarasem widokowym.