Weleda

29 października, godz. 10:00  Doktor Dolittle i jego zwierzęta
30-31 października, godz. 12:00  Kwiat paproci

Świat Garmanna
Spektakl przedstawia świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann – jego niepokoje i radości, relacje, jakie nawiązuje z rówieśnikami i z osobami starszymi. Garmannowe widzenie świata zmienia się, w miarę jak dorasta i poszerza się jego krąg doświadczeń. Trudne pytania: o lęk, przemijanie, tożsamość, o przyjaźń i miłość, o prawo do tajemnicy, o życie w kosmosie, o Boga nie są zarezerwowane dla dorosłych.

W spektaklu wykorzystano animacje komputerowe – przedkładając obraz nad słowo i chcąc lepiej oddać dziecięcą percepcję świata.
Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Zaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

Spektakl dla dzieci od 3 lat.
Czas trwania: 60 minut z przerwą.

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.

Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

Spektakl dla dzieci od 5 lat.
Czas trwania: 80 minut z przerwą.

Kwiat paproci
W każdym z nas kryje się tęsknota za lepszym jutrem. Młody Jasiek postanawia odnaleźć osnuty legendami kwiat paproci, dzięki któremu w magiczny sposób będzie mógł zrealizować marzenie o szczęściu. Ślepe dążenie do celu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a przewrotne siły czuwające nad tajemnicą kwiatu potrafią odmienić samego człowieka, a nie tylko jego los.

Czy Jasiek w porę zrozumie, co jest prawdziwym szczęściem?

Spektakl zrealizowany jest w żywym planie przy użyciu płaskich lalek, przypominających postacie z dziecięcych rysunków. Ożywiane elementy scenografii, las w którym możemy się przejrzeć, tajemnicza muzyka oddają atmosferę świętojańskiej nocy.

Spektakl dla dzieci od 5 lat.
Czas trwania: 85 minut z przerwą.

Rezerwacja i sprzedaż:

Kasa Teatru