spektakle dla dzieci

Teatr Stacja Szamocin
Reżyseria: Luba Zarembińska
Obsada: Luba Zarembińska, Ida Bocian, Tymon Bocian
Spektakl jest realizowany w ramach projektu „Sopocka Scena dla dzieci" i sfinansowany przez Gminę Miasta Sopotu w dziedzinie „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji".
Przedstawienie inspirowane książeczką Adama Bahdaja „Przygody Pinwina Pik – Poka".

„ – Pik Poku ! Dlaczego jesteś taki zamyślony?
– Czasami i porządnym pingwinom zdarza się od czasu do czasu pomyśleć… Jestem w rozterce. Bo chciałbym być i tu nad Łabędzim Jeziorem i na Wyspie Śniegowych Burz jednocześnie. Ach ! I tęsknię do swojej mamy…"

Spektakl „Przygody Pingwinka" opowiada o perypetiach i rozterkach małego Pik Poka, który na rodzinnej Wyspie Śniegowych Burz spotyka kaczkę Kwi Kwe. Kaczuszka opowiada mu o Łabędzim Jeziorze, gdzie jest ciepło i można zobaczyć piękne fruwające motyle i pachnące fiołki. Pingwinek udaje się w podróż, by poznać nieznaną krainę. Czasami spotykają go trudności, ale wszystko układa się harmonijnie i optymistycznie.
W przedstawieniu wykorzystane są papierowe formy, wykonane w tradycyjnej japońskiej technice origami. Dwie aktorki wyczarowują na scenie z papieru wszystkich bohaterów sztuki – pingwina, foki, łabędzie, wieloryba czy samolot. Na oczach widzów animują postacie i snują subtelną opowieść. Użycie skromnej ale klarownej techniki pozostawia pole do dziecięcej wyobraźni i wrażliwości a mały widz jest szanowany przez aktorów oraz serdecznie i ciepło traktowany.

Celem programu jest zapoznanie dzieci z różnorodnymi formami teatru lalkowego. Program trwa 60 minut: prezentacja małej formy scenicznej w konwencji wybranej techniki lalkowej, rozmowa z dziećmi, pokaz animacji, wspólna zabawa i twórcze zadania. Program przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy 1 – 5 szkoły podstawowej.

Ceny biletów:
mały – 10zł, duży – 15zł