Spacery dla rodzin i grup nieformalnych(

📅 sobota 27.06.2015
Spacery dla rodzin i grup nieformalnych(

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie po trasie "KOŚCIOŁY STAREGO MIASTA ". Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.

Więcej informacji pod adresem e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Gdańskie Miniatury na szlaku kościołów i szpitali Starego Miasta (kościół
św. Elżbiety, kościół  św. Józefa) – spacery dla szkół oraz weekendowe – dla
rodzin
Gdańskie Miniatury to projekt, którego głównym celem jest przybliżenie w
ciekawy sposób, w formie gry miejskiej, historii miasta dzieciom i młodzieży,
 a także zainteresowanym osobom dorosłym. Spacerować można indywidualnie, z
mapkami dostępnymi na stronie projektu
www. gdanskieminiatury.ikm.gda.pl
lub z przewodniczką Ewą Czerwińską i portalem iBedeker, popularyzującym
historię Gdańska.
W tym roku szkolnym tematem przewodnim spacerów są gdańskie kościoły i dawne,
 przykościelne  szpitale, które miały więcej obowiązków, niż tylko leczenie
chorych.
W czerwcu odwiedzimy Stare Miasto (kościoły św. Elżbiety i św. Józefa, dawny
Dom Dobroczynności i Sierot oraz budynek Poczty Polskiej).
Wstęp wolny

Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Biorący udział w spacerze, poprzez dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) udzielają Instytutowi Kultury Miejskiej w Gdańsku i podmiotowi prowadzącemu portal iBedeker nieodpłatnie zgody na rejestrację utrwalającą ich wizerunek oraz zezwalają na publikację zdjęć, wideogramów lub filmów z przebiegu spacerów zawierających ich wizerunek poprzez utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć, wideogramów lub filmów dostępnymi technicznie metodami, wykorzystanie zarejestrowanych fragmentów filmów, wideogramów lub fotografii w celach informacyjnych, promocyjnych lub innym związanym z działalnością statutową Instytutu Kultury Miejskiej i portalu iBedeker, w tym poprzez prezentowanie ich w wydawnictwach Instytutu Kultury Miejskiej i portalu iBedeker lub na ich stronie internetowej, gdzie będą one publicznie udostępnione w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.