Spacerownik teatralny w Łodzi

Łódź, ul. Kopernika 16 mapa

niedziela 09.10.2016

Spacerownik teatralny - Łódź

Chodź na spacer!

9 października w 9 polskich miastach odbędzie się czwarta edycja projektu „Spacerownik teatralny”. W Łodzi teatralny spacer dla dzieci poprowadzą pedagożki teatru Anna Ciszowska i Zofia Wronka. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku otwarcie sezonu 2016/2017 po raz kolejny zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Spacerowniki teatralne” zostały zainicjowane w ubiegłym roku i towarzyszyły obchodom 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Ich popularność skłoniła organizatorów do przygotowywania kolejnych tras oraz organizowania wiosennych i jesiennych edycji. Efekty tych prac będzie można poznać już 9 października. Tego dnia w dziewięciu polskich miastach – Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Lublinie i Gdańsku oraz Warszawie – odbędą się teatralne spacery, wytyczone zarówno według nowych, jak i znanych i sprawdzonych tras. Jesienna edycja „Spacerownika” poszerzona została także o liczne spacery dla dzieci, stworzone według autorskich tras. Próżno szukać tak unikalnych opowieści w podręcznikach, gazetach, przewodnikach…

Z jedną z nich będzie można zapoznać się w Łodzi. W tym mieście to właśnie dzieci zabiorą na spacer dorosłych – rodziców i opiekunów. Wesoły pochód, podczas którego przydadzą się plecaki, notesy, długopisy oraz kawałki kredy, poprowadzą Zofia Wronka i Anna Ciszowska. Wystartuje o godz. 11:00 spod Teatru Pinokio (ul. Kopernika 16), a jego orientacyjny czas to 1,5 h.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc na spacer obowiązują zapisy: olga@teatrpinokio.pl

Wszystkie trasy, proponowane w ramach „Spacerownika teatralnego”, mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

Scenariusze „Spacerowników teatralnych” znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań.

„Spacerownik teatralny” dostępny jest w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Aplikację można ściągnąć za darmo w sklepach Google Play, App Store i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania.

Projekt łódzkiego „Spacerownika teatralnego” realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem Pinokio.

www.latowteatrze.pl

www.polska.e-teatr.pl

www.teatrotekaszkolna.pl

www.dorman.e-teatr.pl

www.instytut-teatralny.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Instytut Teatralny w Warszawie dla dzieci

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Powołany w 2003 roku Instytut Teatralny zajmuje się dokumentacją, animacją i promocją życia teatralnego w Polsce. Organizuje cykle teatralne dla dzieci i młodzieży szkolnej. TEATRANKI to niedzielne zabawy teatralne dla fajnych dzieciaków i fajnych rodziców. Zajęcia …

Więcej

Adres:

Jazdów 1
00-467 Warszawa


Kontakt:

22 501 70 19
sekretariat@instytut-teatralny.pl
http://www.instytut-teatralny.pl

ZOBACZ TAKŻE:rodzinaspacerteatr