Space Con – spotkanie miłośników Science-Fiction i Fantasy

📅 sobota 23.05.2015
Space Con – spotkanie miłośników Science-Fiction i Fantasy

Wydarzenie będzie się składało z kilku rodzajów działań nawiązujących do tematyki konwentu.
Są to między innymi:

– spotkania autorskie z pisarzami: m.in. Aneta Jadowska, Michał Cholewa, Anna Kańtoch, Daniel Gizicki
– wystawy artystów: rzeźbiarzy i fotografów m. in.: Sebastian Kucharski, Małgorzata Pogrzeba, Yar Bialik, Michał Zniszczoł,
– pokazy jednych z większych w Polsce instytucji zrzeszających osoby przebierające się w postacie z Gwiezdnych Wojen (Imperium Mocy – fandom Gwiezdnych Wojen, Akademia Jedi, Akademia Klonów)
– parada Gwiezdnowojenna – przemarsz przez ulice miasta Wrocławskiego Fanklubu, Imperium Mocy, studentów i mieszkańców miasta w strojach science fiction,
– sesja RPG z moderatorem,
– prelekcje o tematyce science fiction: Star Wars, Star Trek,
– Artremis Bridge Simulator – symulator mostka statku kosmicznego – zebrana w jednym pomieszczeniu załoga kieruje poczynaniami swej maszyny podczas bitwy,
– panele dyskusyjne: podróże w czasie, post apo,
– Games Room- pokój gier,
– Śląski Klub Fantastyki – performance alienowy oraz pokaz filmowy,
– konkursy i warsztaty

Space Con kierowany jest głównie do fanów literatury Science Fiction i Fantasy jednak wiele spośród planowanych wydarzeń w ramach konwentu jest również kierowanych do młodzieży i dorosłych niezainteresowanych bezpośrednio tematyką. Udział w wydarzeniach (parada, spotkania, pokój gier, konkursy, warsztaty, pokazy filmowe a także wystawy) da im możliwość znalezienia nowej pasji oraz spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.