Weleda

Sopot Film Festival: warsztaty dla dzieci

📅 sobota 20.07.2013 do niedziela 21.07.2013
Sopot Film Festival: warsztaty dla dzieci

W sobotę 13 lipca, a także w niedzielę 14 lipca, odbędyły się dwa pasma dla dzieci. O 11.00 warsztaty, a o 13.00 filmy. Pasmo zostanie również powtórzone 20 i 21 lipca.

Kino pełne dźwięków
Prowadzenie: Tomasz Garstkowiak
Zajęcia muzyczno-dźwiękowe, podczas których przyjrzymy się roli muzyki w filmie. Przeniesiemy się  do czasów niemego kina – dowiemy się, kim był taper i jaką pełnił funkcję podczas seansu filmowego, a także jakie zmiany w kinie spowodowało pojawienie się dźwięku. Przyjrzymy się również muzyce i efektom dźwiękowym we współczesnych produkcjach filmowych. Korzystając z instrumentów akustycznych, elektronicznych oraz przedmiotów codziennego użytku wspólnie stworzymy i zarejestrujemy ścieżkę dźwiękową do wybranych fragmentów filmowych.

Zaklęci w kadrze
Prowadzenie: Grażyna Rigall
Zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których przyjrzymy się warstwie wizualnej filmu. Omówimy elementy scenografii, dekoracje, charakteryzację, grę aktorską. Następnie spróbujemy odtworzyć w rzeczywistości i zaproponować własne interpretacje kadrów z klasycznych dzieł filmowych. Wykorzystując materiały plastyczne, materiały recyclingowe, przedmioty codziennego użytku, stworzymy własną scenografię, kostiumy, napisy, a także sami wcielimy się w role bohaterów filmowych.

——————————————————————————–
Udział w warsztatach jest płatny i wynosi:
8 zł – dziecko
14 zł – dziecko i rodzic
Warsztaty są kierowane dla dzieci od lat 6.
——————————————————————————–

Sopot Film Festival co roku odbywa się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno – Artystyczne Zatoka Sztuki oraz Opera Leśna.

Sopot Film Festival odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Festiwal realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Sopot oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Więcej informacji na stronie:
www.sopotfilmfestival.pl