Sobota z jajem – warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu mapa

sobota 01.04.2017

ulgowy – 10 zł, normalny – 15 zł, rodzinny – 40 zł

Sobota z jajem - warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

1 kwietnia w Muzeum Etnograficznym odbędą się rodzinne warsztaty zdobienia jajek i wyrobu palm z krepy. Spotkanie „Sobota z jajem” rozpocznie się o godz. 16.00. 

Jajko – symbol nowego życia jest jednym z najważniejszych elementów Świąt Wielkanocnych. Kolorowo zdobione pisanki od wieków goszczą na naszych świątecznych stołach. Dawniej dni poprzedzające poranek wielkanocny wypełnione były krzątaniną związaną z przygotowaniem barwników i materiałów wykorzystywanych do zdobienia jaj. Kobiety zajmowały się pisaniem jajek woskiem, wyskrobywaniem wzorów w barwionej skorupce lub oklejaniem ich wycinankami.

Muzeum Etnograficzne wpisując się w ta tradycję zaprasza w sobotę 1 kwietnia o godz. 16.00 na rodzinne warsztaty zdobienia jajek i  wyrobu palm z krepy. Uczestnicy spotkania będą mieli niecodzienną okazję nauczenia się tradycyjnych technik zdobniczych od twórców ludowych z Kurpiów. Elżbieta Prusaczyk i Józef Pokora pokażą jak tworzyć wielobarwne pisanki zdobione woskiem. Czesława Kaczyńska i Marianna Pokora zaprezentuje sztukę wykonywania innych wielkanocnych ozdób: kwiatów i palemek z krepy.

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ugotowanych jaj i wydmuszek. Koszt udziału: ulgowy – 10 zł, normalny – 15 zł, rodzinny – 40 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona, konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność oświatową i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi …

Więcej

Adres:

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń


Kontakt:

0-56/ 622 80 91
kontakt@etnomuzeum.pl
http://www.etnomuzeum.pl
facebook