Śląsk w Radomiu – koncert

śląsk w radomsku koncert
11.11.2016 r.,
godz. 16.00

Koncert „Znasz li ten kraj” odbędzie się z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpi „Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Zespół powstał on 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie – śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Zespół obecnie nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego.  Towarzysząca Stanisławowi Hadynie Elwira Kamińska przez wiele lat współtworzyła rozwój artystyczny Zespołu jako baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek i obyczajów. Zespół przez dziesięciolecia dążył do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” to łącznie blisko 300 osób, z czego ponad 100 należy do zespołu artystycznego tworzonego przez chór, balet i orkiestrę. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy – łącznie dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na 5 kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. Pochwalić się może również dorobkiem 11 płyt wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”, wśród których znalazło się pięć Złotych, jedna Platynowa, a także kilka otrzymało nominację do „Fryderyka” – nagrody Akademii Fonograficznej. Poziom artystyczny Zespołu przyniósł mu uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe.

WEJŚCIÓWKI OD 3 LISTOPADA W KASIE MDK