Weleda

Śladami Sobieskich – spacer po Oławie

📅 sobota 30.04.2022
Śladami Sobieskich - spacer po Oławie

Oława to miejsce Sobieskich. O tym wiemy, ale kiedy chcemy odnaleźć ich ślady w tym malowniczym dolnośląskim mieście, okazuje się, że nie jest to takie łatwe i oczywiste. Spacer będzie zatem okazją do dotarcia do tych zakątków Oławy, gdzie obecność potomków króla Jana III Sobieskiego jeszcze możemy sobie wyobrazić.

Reprezentanci jednego z najwybitniejszych polskich rodów szlacheckich, przedstawiciele królewskiej rodziny, ludzie znani i podziwiani w całej Europie – co robili w Oławie, dlaczego tutaj się pojawili, jak ich zapamiętano…

Oprowadzanie po wybranych zabytkach miasta (maks. 40 osób). Dojazd własny, rozpoczęcie oprowadzania sprzed wejścia do kościoła pw. ś.ś. ap. Piotra i Pawła w Oławie (pl. Zamkowy 16). Spacer potrwa ok. 2 godz.
Zapisy w tygodniu poprzedzającym wydarzenie: edukacja@mnwr.pl lub tel. 71 372 51 48.

30.04, g. 12:00

Czy i jak motywować dzieci

Oprowadzanie po w Oławie, prowadzenie: dr hab. Piotr Oszczanowski i Małgorzata Macura, wydarzenie towarzyszące wystawie „Madonna i książę. Sobiescy na Śląsku”