Scena Familijna – Tymoteusz wśród ptaków, Bytom

📅 niedziela 16.03.2014
Scena Familijna – Tymoteusz wśród ptaków, Bytom

Perypetie bohaterów ułożą się na scenie w zabawną, ale i pouczającą historię o istocie rodzicielskiej miłości. Inscenizacja z wielobarwną scenografią i klimatyczną muzyką z pewnością sprowokuje uśmiech na twarzach wielu młodszych i starszych widzów, a także dostarczy ważnych tematów do późniejszych rozmów w rodzinnym gronie. Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia – Tymoteusza Rymcimci w latach 60. ubiegłego wieku. Cykl jego przygód, wystawianych na scenach lalkowych w całej Polsce to jedno z najciekawszych osiągnięć dramaturgii dziecięcej. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś również obecnie jest dla najmłodszych swoistym przewodnikiem po świecie wartości. Tym razem Tymoteusz zagości na scenie Beceku, by z ogromnym wdziękiem i właściwym sobie poczuciem humoru, w atmosferze zabawy, zadać kluczowe pytania o istotę odpowiedzialności i wzajemnej troski.

16 marca (niedziela), godz.: 17.00
Scena Familijna – Teatr Lalek „Banialuka" w Bielsku – Białej

Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale Nowym Jorku i Charleville-Mezieres.

Obsada:
aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Zofia de Ines
muzyka: Krzysztof Maciejowski
(na podstawie materiałów promocyjnych teatru)

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, sala TO TU
BILETY:17 zł