Muzeum może stać się przestrzenią inspiracji, tworzenia, dyskusji, zabawy. Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy: Nowe szaty warszawiaka (3, 10, 24 marca, godz. 11:00). Przyjrzyjmy się strojom z różnych epok! Na podstawie elementów garderoby dzieci spróbują odgadnąć cechy i profesje osób, których portrety znajdują się na wystawie. Od rzeczy do rzeczy (11, 25 marca; godz. 11:00). Co łączy srebrny puchar i nóż do papieru? Czy w warszawskich Łazienkach mogłaby zamieszkać Złota Kaczka? Zachęcamy do twórczego podejścia do zgromadzonych eksponatów, stworzenia dla nich nowych opowieści, odkrycia nietypowych kontekstów. W trakcie zajęć uczestnicy wezmą udział we wspólnej zabawie w skojarzenia. Poszukają niebanalnych powiązań między rzeczami.
MARZEC
Nowe szaty warszawiaka
Czy królowa Marysieńka wyglądałaby dobrze w mundurze? Uczestnicy przyjrzą się strojom z różnych epok. Co ubiór podkreśla, a co próbuje ukryć? Czy ubranie zawsze trafnie określa człowieka? Na podstawie elementów garderoby dzieci spróbują odgadnąć cechy i profesje osób, których portrety znajdują się na wystawie. Na koniec sami przebiorą poszczególne postaci w najbardziej pasujące do nich stroje.
>>>3 marca, godz. 11.00
>>>10 marca, godz. 11.00
>>>24 marca, godz. 11.00
Od rzeczy do rzeczy
Co łączy srebrny puchar i nóż do papieru? Czy w warszawskich Łazienkach mogłaby zamieszkać Złota Kaczka? Zachęcamy do twórczego podejścia do zgromadzonych eksponatów, stworzenia dla nich nowych opowieści, odkrycia nietypowych kontekstów. W trakcie zajęć uczestnicy wezmą udział we wspólnej zabawie w skojarzenia. Poszukają niebanalnych powiązań między rzeczami. Warsztaty są także okazją do obejrzenie wystawy głównej z niecodziennego punktu widzenia.
>>>11 marca, godz. 11.00
>>>25 marca, godz. 11.00
☞ DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 7-11 lat
☞ WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
>>>WIĘCEJ O WARSZTATACH<<<
Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …
00-272 Warszawa
0 22 635 16 25
sekretariat@mhw.pl
http://www.muzeumwarszawy.pl
facebook