Jadzia Pętelka

Rozgrywki piłkarskie dla Dzieci w Poznaniu

📅 wtorek 27.05.2014 do wtorek 17.06.2014
Rozgrywki piłkarskie dla Dzieci w Poznaniu

Zasady rywalizacji, czyli jak gramy?
Liga Szkół Allegro będzie rozgrywana systemem „każdy z każdym", podobnie jak profesjonalne rozgrywki piłkarskie w Anglii, Niemczech czy Hiszpanii. Mecze ligowe będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorek oraz w czwartek w godzinach od 9:00 do 15:00.Zasady są proste – jednocześnie na boisku może przebywać pięciu zawodników z jednej drużyny (czterech graczy z pola plus bramkarz). Arenami piłkarskich zmagań będą starannie wyselekcjonowane boiska, które zlokalizujemy w taki sposób, aby ułatwić poszczególnym szkołom dojazd na mecz. Naszym nadrzędnym celem jest komfort uczestników – piłkarzy, piłkarek, opiekunów oraz kibiców.

O co walczymy?
Oprócz ogromnej satysfakcji po ostatecznym triumfie w rozgrywkach, Akademia Kreatywnego Futbolu przygotowała dla najlepszych niesamowite nagrody. Do najlepszych szkół trafią m.in. gadżety elektroniczne, sprzęt multimedialny oraz laptopy. Gwarantujemy, że będzie to wyposażenie o najwyższych standardach, które pozwoli w efektywny sposób podnieść poziom edukacji. Nie zapominamy o tych, którzy wywalczą dla szkoły ten cenny sprzęt i ich także zamierzamy uhonorować specjalnymi upominkami.

Kto nas wspiera?
Za naszymi działaniami stoją murem znane osobistości polityki i sportu. Lidze Szkół Allegro patronują Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Walkowiak, poseł oraz wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – Jakub Rutnicki, a także Prezydent Poznania – Ryszard Grobelny, Pani Anna Tomicka Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Pan Wójt Gminy Czerwonak

Kim jesteśmy?
Akademia Kreatywnego Futbolu powstała z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej. Jej pomysłodawcami i założycielami są Marcin Urbaś, Damian Seweryn i Arkadiusz Mąkina. AKF jest jedną z największych akademii piłkarskich w Poznaniu. Swoją działalność opiera na kompleksowym rozwoju dzieci. Jest jedyną akademią piłkarską, w której typowy trening techniczny jest ściśle powiązany z zajęciami motorycznymi. Trenerzy piłki nożnej i motoryki współpracują ze sobą w trakcie zajęć, co efektywnie przekłada się na prawidłową grę na boisku oraz gwarantuje szybki rozwój kompetencji kluczowych u dziecka. Treningi w AKF to również rozwój technik lokomocyjnych, których prekursorami w Polsce są Marcin Urbaś oraz Arkadiusz Mąkina.

—————————–

LIGA SZKÓŁ ALLEGRO

ZASADY ROZGRYWEK

1. Do udziału w Lidze Szkół Allegro zapraszamy wszystkie Szkoły Podstawowe zarówno zlokalizowane w Poznaniu, jak i na terenie powiatu poznańskiego.
2. Udział biorą uczniowie klas II i III.
3. W Lidze uczestniczy 15 reprezentacji Szkół Podstawowych, podzielonych na 3 grupy po 5 zespołów.
4. W grupach eliminacyjnych rozgrywki toczą się systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy rozgrywkowej awansują zespoły z miejsc 1 – 3 oraz jeden, wylosowany przez sponsora zespół, który otrzyma „dziką kartę".
5. 10 reprezentacji podzielonych zostanie na dwie grupy, przy czym rozstawione zostaną dwa zespoły z I miejsc, a pozostałe zostaną podzielone na dwa koszyki; koszyk 1 – zespół z I miejsca i 3 zespoły z II miejsc; koszyk 2 – trzy zespoły z III miejsc i zespół z dziką kartą. W grupach reprezentacje rywalizować będą systemem każdy z każdym. Do finału awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej grupy.
6. W wielkim finale reprezentacje podzielone zostaną na dwie liczące po 3 zespoły grupy według klucza. Następnie zespoły z pierwszych dwóch miejsc zmierzą się w półfinale, a zespoły z miejsc 3 w meczu o 5 miejsce. Organizator przewiduje rozegranie meczu o 3 miejsce i finału.

DRUŻYNA
1. Zespół liczy maksymalnie 12 zawodników, pozostaje pod opieka trenera. Trener przed rozpoczęciem zawodów przedstawia listę zawodników, poświadczoną przez dyrekcję szkoły.
2. Zawodnicy muszą posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.
3. Reprezentacja powinna posiadać jednolite stroje sportowe, niemniej jednak organizator zapewnia oznaczniki.
4. Organizator zastrzega sobie prawo nie dopuszczenia do gry zawodnika w obuwiu z metalowymi korkami.
5. Wszyscy zawodnicy powinni posiadać ochraniacze na golenie.
6. Przed każdym meczem trener – opiekun zobowiązany jest do wypełnienia sprawozdania i przedłożenia Sędziemu Głównemu.
7.

RAMOWE ZASADY GRY
1. Pole gry uzależnione od warunków lokalnych (miejsca rozgrywania turnieju).
2. Zawody rozgrywane będą piłką numer 4.
3. Czas gry – 2×10 minut ze zmianą stron, przerwa 2 min.
4. Zmiany zawodników hokejowe w strefie zmian.
5. Zawody prowadzić będą sędziowie delegowani przez Kolegium Sędziów Wlkp. ZPN
6. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
7. Kary – żółta kartka 2 min, czerwona kartka 4 min, przy czym zawodnik ukarany żółtą kartką może powrócić do gry po stracie gola przez jego zespół. Jeżeli bramkę zdobędzie zespół grający w osłabieniu – nie uzupełnia składu. Po kartce czerwonej kara czasowa jest karą bezwzględną, a ukarany zawodnik nie może powrócić do gry – po upływie kary skład uzupełnia inny zawodnik. O ewentualnych dalszych konsekwencjach zadecyduje sędzią główny – Organizator.
8. Wrzut z autu wykonywany nogą.

9. Rzut od bramki – bramkarz wznawia grę ręką, przy czym ze wznowienia gry może zdobyć bramkę na drużynie przeciwnej.
10. Wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie.
11. Decyzje sędziego są ostateczne. Wszelkie protesty składać należy w formie pisemnej najpóźniej 15 minut po zakończeniu meczu. Protest rozpatruje Organizator.
12. Pozostałe przepisy gry – zgodnie z Przepisami Gry w Piłkę Nożną PZPN.

—————————————————-

TERMINARZ  www.kreatywnyfutbol.pl

—————————————————-

Gościem specjalnym meczu półfinałowego Ligi Szkół Allegro (12.06.2014- SP nr 2 Luboń ) będzie piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik.