Jadzia Pętelka

Rozbiegana niedziela na krakowskim Rynku

📅 niedziela 22.06.2014
Rozbiegana niedziela na krakowskim Rynku

Początek imprezy na Rynku Głównym o godzinie 9.00, strat biegu głównego godz. 12:00.

ProTouch Cracovia INTERRUN to jeden z najpopularniejszych wyścigów biegowych w naszym kraju, a do zawodów staną całe rodziny: najmłodsi zmierzą się na trasach o długości 100m i 1,1 km, a dorośli będą mogli spróbować swoich sił na dystansach 5 i 10 km.

Najkrótsza, 100-metrowa trasa będzie przeznaczona dla przedszkolaków, a starsze dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie 1,1 km. Do biegu zgłosiło się już ponad 1000 zawodników ze szkół podstawowych, i to nie tylko  tych krakowskich. Ich rywalizacja rozpocznie się już o 9.30, a 500 przedszkolaków przekroczy linię startową o 10.45.

W biegu głównym wystąpią rodziny, dla których przygotowane zostały specjalne pakiety startowe, osobistości znane ze świata kultury i polityki oraz wszyscy ci, którzy chcą sprawdzić się na jednej z najpiękniejszych miejskich tras biegowych.  Tak jak w ubiegłym roku, dłuższa, 10-kilometrowa trasa będzie miała akredytację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy liczą, że na starcie stawi się nawet 5 tysięcy zapalonych biegaczy. Nie ukrywają też, że najważniejsze dla nich jest zachęcenie całych rodzin do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i promowaniu zdrowego stylu życia.

– ProTouch Cracovia Interrun to przede wszystkim bieg dla rodzin, chcemy popularyzować wspólne uprawianie sportu całych pokoleń. Dlatego w naszym biegu przeznaczamy specjalne nagrody dla rodzin, które w komplecie dotrą do mety – mówi Prezes INTERSPORT Polska Artur Mikołajko –  Widząc jak ramię w ramię biegną dziadkowie, rodzice i dzieci, mamy poczucie dobrej realizacji zadania, które 7 lat temu postawiliśmy przed sobą w INTERSPORCIE razem z Urzędem Miasta.

Wszyscy uczestnicy, którym uda się dotrzeć do mety, otrzymają pamiątkowe medale i krakowskiego precla, a zwycięzcy kategorii open kobiet i mężczyzn mogą liczyć na wartościowe nagrody rzeczowe. Pakiety startowe dla uczniów zostaną dostarczone za darmo, na podstawie wcześniejszych zgłoszeń szkół.

Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą się jeszcze rejestrować online na stronie www.interrun.pl do piątku, natomiast w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej do soboty. Wszystkie szczegóły na temat imprezy można znaleźć na stronie www.interrun.pl oraz profilu Facebook INTERSPORT.

PLAN IMPREZY

9.00 – 15.00  Biuro Organizacyjne Biegu

9.00 – 11.15 odbiór pakietów startowych

9.30 imprezy towarzyszące