Rok Jana Karskiego Muzeum Historii Polski

piątek 28.02.2014 do niedziela 23.03.2014

W ramach Roku Jana Karskiego Muzeum Historii Polski przygotowało specjalną ofertę edukacyjną: lekcje, warsztaty dla nauczycieli i pakiet edukacyjny poświęcony postaci Jana Karskiego.

W ramach Roku Jana Karskiego Muzeum Historii Polski przygotowało specjalną ofertę edukacyjną: lekcje, warsztaty dla nauczycieli i pakiet edukacyjny poświęcony postaci Jana Karskiego.Na ofertę edukacyjną składają się:- lekcje przeznaczone dla uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dzięki którym uczestnicy poznają m.in. biografię Jana Karskiego, postawy Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej oraz dowiedzą się jakiej pomocy udzielali Polacy innym narodowościom podczas okupacji.

 

Lekcje odbywają się w szkołach;- interdyscyplinarny pakiet edukacyjny „Jan Karski i jego czasy" związany z życiem i działalnością Jana Karskiego. Zawarte w pakiecie materiały dotyczą tematyki okupacji niemieckiej w Polsce, sytuacji ludności żydowskiej, czy sprawy Polski na arenie międzynarodowej;- bezpłatne warsztaty dla nauczycieli przygotowane w oparciu o pakiet edukacyjny „Jan Karski i jego czasy". Szkolenia mają na celu pokazanie możliwości, jakie daje przygotowany przez Muzeum materiał edukacyjny. Warsztaty odbędą się 12 marca i 9 kwietnia 2014 r.

 

Szczegółowe informacje o ofercie dostępne na stronie: www.edukacja.muzhp.pl

Zapraszamy do korzystania z naszych propozycji.Kontakt:

Dział Edukacyjny Muzeum Historii Polski 22 211 90 47

 

oferta.edu@muzhp.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rok Jana Karskiego Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski

Misja Muzeum Historii Polski W czasie gorących dyskusji o polskiej teraźniejszości warto sięgnąć do przeszłości. Nasze narodowe dokonania są cząstką dziejów Europy i dziejów powszechnych. Rozterki i wybory naszych przodków mogą być wskazaniem lub przestrogą nie …

Więcej

Adres:

ul. Senatorska 35
00-099 Warszawa


Kontakt:

022 211 90 02
biuro@muzhp.pl
http://www.muzhp.pl
facebook