W programie zielonego pikniku m.in. liczne konkursy z ciekawymi nagrodami, ekologiczne warsztaty i pokazy lokalnych artystów. Na spotkaniu będzie gościć światowej sławy artysta pochodzący z Łętowni, rzeźbiarz w drewnie Józek Nowak, który podczas wydarzenia zaprezentuje swoje dzieła – Las Rzeźb oraz przeprowadzi pokaz rzeźbiarstwa.
Kolejnym gościem spotkania będzie Joanna Chyl, z którą będzie można stworzyć własne kosmetyki i środki czystości na bazie naturalnych składników. – „Od dziecka miałam problemy ze skóra, a kosmetyki sprzedawane w drogeriach bardzo mnie uczulały, dlatego w wolnych chwilach uczyłam się aromaterapii, jak robić ekologiczne kosmetyki oraz zgłębiałam tajniki medycyny naturalnej”- opowiada pani Joanna i dodaje – „W 2014 postanowiłam porzucić prace w szkole i zając się tylko i wyłącznie masażem, aromaterapią oraz naturalnymi kosmetykami. Obecnie masuję, wspomagając się medycyna chińską i polinezyjska oraz robię naturalne kosmetyki utrzymujące zdrowy i młody wygląd skory”.
Równolegle dla mniejszych uczestników spotkania odbędą się warsztaty tworzenia zabawek z siana prowadzone przez regionalnego twórcę pana Janusza Gałuszka, który wykonywaniem zabawek zajmuje się od wielu lat. Zabawki powstają poprzez odpowiednie uformowanie wcześnie wysuszonej trawy czyli siana. Następnie są dekorowane nasionami: czarna, mała fasola służy jako oczka, kukurydza jako dziób do ptaka, kawa nosek do wiewiórki. Wzory wszystkich zabawek są oryginalne i jego własnego pomysłu. Do bogatego asortymentu wyrobów z siana można głównie zaliczyć figury zwierzęce – koty, konie, psy, króliki, słonie, żaby, żabki ale także i figury naturalnych rozmiarów. Warsztaty te to wspaniała zabawa jak i miły powrót do natury zarówno dla dorosłych jak i dzieci z całej Polski. Rozwijają one w uczestnikach zdolności manualne i plastyczne, pobudzają fantazje i wyobraźnie.
Na pikniku będzie można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć i skosztować „słodkiego co nieco”.
Wstęp wolny!
Zapraszamy serdecznie!
Jak dojechać?
Jadąc od Jordanowa mijamy szkołę i przed piekarnią skręcamy w lewo pod górę, mijamy leśniczówkę po lewej stronie i zaraz za nią znajduje się teren Izby Regionalnej.