Akademia tańca

25.08.13 (niedziela)

RODZINNY PIKNIK ARTYSTYCZNY I SPEKTAKL TEATRU ULICZNEGO
– WIELKI FINAŁ LATAJĄCEGO DOMU KULTURY

Przez całe wakacje na podwórkach Górnej i Olechowa objazdowa grupa artystów z Fundacja FORM.ART przybywała z Latającym Domem Kultury. Dzieci spędzające wakacyjny czas na osiedlach, miały okazję brać udział w happeningach, warsztatach plastycznych i tanecznych oraz oglądać spektakle lalkowe. Cały cykl został zrealizowany dzięki wsparciu uzyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi. Zwieńczeniem cyklu plenerowych spotkań jest wielki finał – RODZINNY PIKNIK ARTYSTYCZNY, którego współorganizatorem jest Ośrodek Kultury Górna.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 15 w ogrodzie Ośrodka Kultury Górna przy ul. Siedleckiej 1.  Wielkie finałowe lądowanie Latającego Domu Kultury jest kumulacja wszystkich wydarzeń, w których miały możliwość uczestniczyć dzieci co tydzień przez całe wakacje. Dokonania uczestników wakacyjnych spotkań będzie można oglądać dzięki specjalnie przygotowanej plenerowej galerii zdjęć. Fotorelacja z przebiegu projektu dostępna jest też na stronie www.latajacydomkultury.blogspot.com

W programie niedzielnej imprezy na wszystkich czekają następujące aktywności artystyczne:
– latająca pracownia plastyczna
– twórcze działania i atrakcje o charakterze familijnym
– malowanie graffiti
– parateatralne zabawy
– plenerowa wystawa zdjęć z warsztatów zrealizowanych w ramach Latającego Domu Kultury
– animatorzy na szczudłach
– spektakl plenerowy.

Wydarzeniem zamykającym niedzielną imprezę będzie spektakl „Gerda" w wykonaniu Teatru of Manhattan (ok. godz. 17). To gratka nie tylko dla rodzin poszukujących kulturalnych wrażeń, ale także dla miłośników teatru niezależnego.

„Gerda" Teatru of Manhattan – jednego z najdłużej istniejących teatrów niezależnych w Łodzi – to historia o fascynacji i rozczarowaniu, miłości i zdradzie. Opowiedziana jest bez słów, oddając najsubtelniejsze uczucia poprzez język obrazów, ciała i ruchu. Spektakl pozwala dorosłym marzyć, a dzieciom – zanurzyć się w świecie pięknej baśni. Przedstawienie miało swoją premierę w 2002 roku i od tego czasu zdobyło liczne nagrody na festiwalach teatrów niezależnych w Polsce i za granicą. Spektakl nagradzany jest również za muzykę, której autorem jest Jacek Partyka – kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, zajmujący się muzyką komputerową i twórczością  audiowizualną. Od roku „Gerda" wystawiana jest przez grupę teatralną działającą w Jaworznie. Prezentacja na finale Latającego Domu Kultury 25 sierpnia 2013 będzie artystycznym spotkaniem Teatru of Manhattan z młodymi odtwórcami spektaklu „Gerda" w ramach wspólnego występu.

www.form.art.pl