Rodzinna Noc Muzeów w Muzeum Miasta, Jaworzno

Muzeum Miasta Jaworzna
📅 sobota 21.05.2016
Noc w Muzxeum Miasta Jaworzno
Przygotowany program imprezy zapowiada się bardzo interesująco,  a rozpocznie się ona o godzinie 17.00, a zakończy o północy. W tym czasie wstęp na teren Muzeum oraz korzystanie z udostępnionych atrakcji będą bezpłatne.

Wszyscy, którzy przybędą do Muzeum w ten wyjątkowy wieczór, mogą liczyć na szereg atrakcji. W programie m.in. pokazy walk rycerskich, tańca średniowiecznego, kowalstwa, garncarstwa, wikliniarstwa, robienia masła, czerpania papieru i lania świec. Ponadto odwiedzający będą mogli posłuchać koncertu Jacka Dewódzkiego – Kolektiv oraz obejrzeć film pt. „Muzeum Utracone”.

Odwiedzając muzeum będzie możliwość wziąć udział w przygotowanej zabawie i wylosować nagrodę-niespodziankę.

Poniżej szczegółowy harmonogram „Nocy w Muzeum”:

• godz. 17.15; 18.15;19.15 – zwiedzanie wystaw z przewodnikiem;
  • godz. 17.15 – 17.45 – finał projektu edukacyjnego „Żywe Obrazy” ZSZ-P nr 1;
  • pokazy: walki rycerskie, taniec średniowieczny, kowalstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, robienie masła, czerpanie papieru, lanie świec;
  • godz. 19.00  – serwujemy „średniowiecznego” dzika;
  • godz. 20.00 – losowanie nagród;
  • godz. 20.30 – koncert Jazz Club Muzeum Jacek Dewódzki – Kolektiv;
  • godz. 22.00 – pokaz filmu: Muzeum utracone.