Rodzinna Niedziela

📅 niedziela 11.04.2010
Rodzinna Niedziela

Tym razem wraz z przewodnikiem Muzeum wybierzemy się na wspólne poszukiwania skarbów starego Kazimierza: dawnych murów, bram miejskich, ratusza i kazimierskich sukiennic. Następnie podczas warsztatów plastycznych najmłodsi będą mieli okazję namalować dawne miasto Kazimierz. W ostatniej części Rodzinnej Niedzieli wspólnie z Martą Sztwiertnią zatańczymy Nigun Atik, co dosłownie oznacza „starą melodię” – taniec, który obecnie tańczony jest głównie na żydowskich weselach.

Program wydarzeń (11 kwietnia):

10.30 Miasto króla Kazimierza – spacer z przewodnikiem
11.30 Kazimierz przed wiekami – warsztaty plastyczne
12.30 Nigun Atik, czyli bardzo stara melodia – warsztaty taneczne z Martą Sztwiertnią

Dla dzieci w każdym wieku.
Bilet rodzinny: 5 zł
Ze względu na Święta Wielkanocne zapraszamy wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca!
Od maja Rodzinna Niedziela odbywać się będzie jak zwykle w każdą pierwszą niedzielę.

***
Rodzinna Niedziela to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Żydowskim Muzeum Galicja. Projekt powstał, aby w przystępny sposób przybliżyć kulturę żydowską mieszkańcom Krakowa.
Żydowskie Muzeum Galicja jest instytucją, która zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodziców z dziećmi, m.in przewijak, możliwość podgrzania jedzenia dla maluchów oraz jedzenie dla najmłodszych w muzealnej kawiarni. Na teranie obiektu obowiązuje zakaz palenia, obejmujący również kawiarnię; natomiast brak stopni i schodów umożliwia swobodne poruszanie się z wózkiem. Muzeum w 2009 roku po raz czwarty otrzymało certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom”.

Żydowskie Muzeum Galicja
Kraków, ul. Dajwór 18