Jadzia Pętelka

Repertuar
:

31 maja  i 01 czerwca 2014 godz. 16.00
"Gino, Suzi i Wehikuł Czasu"

oraz konkurs na najciekawszy projekt Wehikułu.

Scena na Lwowskiej
ul. Lwowska 30 Kraków

bilety (15zł/os)  i rezerwacja na : rezerwacja@studiodono.pl
www.studiodono.pl

Uwaga! ZAPROSZENIA!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 2 dwuosobowe zaproszenia na ten wspaniały spektakl (1 na sobotę, 1 na niedzielę)!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia do czwartku 29 maja do godz. 20.00.

Pytanie konkursowe (zapytajcie swoje pociechy!): Dokąd byś się wybrał, gdybyś mógł podróżować wehikułem czasu?

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

Opisy spektakli:

PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB  J. TUWIM

Członkowie Pracowni Ornitomimicznej PTACY przybliżą specjalnie dla małych i dużych widzów przygodę tytułowego bohatera wiersza Juliana Tuwima.  Zmierzą się z tym zadaniem przy pomocy różnego rodzaju akcesoriów mierniczych, których działanie będzie można sprawdzić na własną, nieznaną do tej pory skalę.
Pomóżcie im zrealizować niezmiernie ambitny zamiar wykonania jak największej ilości pomiarów najróżniejszych wymiarów!

Po spektaklu zabawy integracyjne z wykorzystaniem rekwizytów użytych w spektaklu.

WYSTĘPUJE
"Pracownia Ornitomimiczna PTACY" ŁUKASZ ŁĘCKI I ANDRZEJ REGULICKI.

BAŚŃ O SZCZĘŚCIU

Baśń o szczęściu to alegoryczna opowieść o dwóch rycerzach poszukujących Czterolistnej Koniczyny, która ma przynieść nieograniczone szczęście swojemu znalazcy. Wyruszają razem do Zaklętego Lasu, ale tylko jeden z nich może ją odnaleźć…  W spektaklu zostały wykorzystane różnorodne środki wyrazu – maska, teatr formy, pantomima, teatr ruchu. Zabawa konwencją odkrywa prawdziwą siłę teatru – umowność. Całości dopełnia niezwykła muzyka oraz gra świateł. Dwoje aktorów na oczach widzów przeistacza się w kolejne postacie opowiadając o nadziei, rozczarowaniu, lęku, gniewie, zazdrości i decyzjach, które nieustannie trzeba podejmować.

Scenariusz powstał na podstawie książki Szczęście czy fart Alexa Rovira Celma oraz Fernanda Trias de Bes.

WYSTĘPUJĄ:
AGNIESZKA CIANCIARA-FRÖHLICH,  JONATHAN FRÖHLICH.

Po spektaklu gra teatralna dla Rodziców z Dziećmi.

GINO, SUZI I WEHIKUŁ CZASU

Zapraszamy młodą widownię na kolejne przygody sympatycznej pary klaunów – Gino i Suzi. Tym razem bohaterowie zabiorą nas w niezwykłą podróż w czasie.

Suzi konstruuje Wehikuł Czasu, aby odnaleźć swoją ulubioną chusteczkę. Zgadza się, żeby wraz z nią wyruszył Gino. Wystarczy mała pomyłka, aby z pozoru łatwa ekspedycja przerodziła się w tajemniczą i pełną niebezpieczeństw wyprawę…  Przedstawienie, choć ujęte w formie komedii, oferuje młodemu widzowi nie tylko salwy śmiechu, ale również wartką akcję, zaskakujące rozwiązania sytuacji oraz chwile napięcia. Spektakl uaktywnia także wyobraźnię widza, uwrażliwiając dzieci na siłę teatru, w którym prostymi środkami artyści kreują nowe miejsca, sytuacje i postaci.

Po spektaklu Konkurs na najciekawszy projekt Wehikułu Czasu!

WYSTĘPUJĄ :
AGNIESZKA CIANCIARA – FRÖHLICH, JONATHAN FRÖHLICH